Votroci proti Vltavínu zahazovali tutovky

15. 2. 2020   |   FC Hradec Králové
Spousta neproměněných vyložených šancí, opakující se chyby v obraně. Tyto hříchy stály Votroky naději na lepší výsledek v přípravě proti Loko Vltavín. Na tři soupeřovy zásahy dokázal z pohledu domácích odpovědět jen David Doležal, a tak ani v dalším přípravném utkání Hradečtí nezvítězili.
přát., sobota 15. 2. 2020, 12:00

Loko Vltavín

1:3
0:1

Branky: 51. Doležal – 9. a 53. Podzimek, 79. Kuchař. Rozhodčí: Novotný – Slavíček, Rychtár. ŽK: 85. Kosař. 200 diváků.

1. poločas: Ottmar – Čech, Zbrožek, Král, Leibl – Doležal, Soukeník, Frýdek, Urma – Djurdjević, Firbacher. 2. poločas: Vízek – Mejdr, Čech, Král, Urma (63. Samko) – Doležal, Soukeník, Kosař, Frýdek – Vlkanova, Prekop.

Loko Vltavín:

Koblec – Valíček, Kühnel, Podzimek, Abena, O. Šípek, Kuchař, Pejša, Maione, Veniger, Tichý. Náhradníci: Štorc – Moravec, Zimmermann.

O výsledcích fotbalových zápasů se rozhoduje v pokutových územích a v jejich bezprostředním okolí. Tam se Votroci proti Vltavínu dopouštěli přílišného množství chyb v útoku i obraně, a tak přestože utkání herně dominovali, podlehli soupeři z Prahy-Holešovic 1:3.

Před bránou Ondřeje Koblece to od samého začátku vypadalo, že se Hradečtí snaží vymyslet co nejvíc způsobů, jak zazdít vyloženou šanci. Několikrát byl viníkem Filip Firbacher, který hned ve 3. minutě z vápna vypálil v záklonu příliš vysoko, později mu v tutovce, když byl úplně sám na penaltě, zůstal míč pod nohou. Jednou jeho střelu vyrazil brankář Vltavínu. Ještě větší velkorysost v koncovce projevoval Fahrudin Djurdjević, jehož několikrát v dobré pozici vychytal gólman, jindy zase v situacích, kdy bylo snazší bránu trefit, minul.

Hostům tak stačila rychle rozehraná standardní situace v 9. minutě, při níž obrana domácích zapomněla na Davida Podzimka, k tomu, aby po poločase vedli 1:0. Na rozdíl od střelců domácích totiž čtyřka v modrém dresu nezaváhala a Radima Ottmara propálila nekompromisně.

Po půli Zdenko Frťala vystřídal pět hráčů, obraz hry však byl obdobný. Pěknou přihrávku Adama Vlkanovy sice dostal v 51. minutě do brány David Doležal, z vyrovnání se však Votroci neradovali dlouho. Po rozehraném rohu o dvě minuty později opět ignorovali Podzimka, který byl nejspíš v ofsajdu. Asistent sudího však praporek nezvedl, a tak přesná hlavička znamenala návrat vedení na stranu hostů.

Pokud šlo o lehkovážnost v koncovce, na své kolegy z první půle navázal Erik Prekop, který nepotrestal chybu gólmana a netrefil odkrytou bránu, Vlkanova, Christian Frýdek ani v samém závěru hlavou Jan Král pak Koblece nepřekonali, ani když mu stáli tváří v tvář.

Jediný zákrok hradeckého gólmana viděly dvě stovky diváků v 74. minutě, když Královo váhání s míčem na noze napravil proti nebezpečné střele Patrik Vízek. O pět minut později si také sáhl na parádní ránu Tomáše Kuchaře, ale v cestě do šibenice jí nezabránil.

Votroci tak prodloužili své čekání na výhru v přípravě – a v duelu s třetiligovým soupeřem si potvrdili, že je do startu ligy čekají tři týdny tvrdé práce.