Votroci přišli o bod v závěru

28. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
V 10. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalisté Hradce Králové představili v jihomoravské metropoli. Brno šlo do vedení v prvním poločase, kdy se po samostatném úniku prosadil Vaněk. Vyrovnání přišlo až v 83. minutě, pokutový kop proměnil Kristian Zbrožek. O čtyři minuty později rozhodl Šmíd o tom, že tři body zůstanou v Brně. Votroci se tak usazují na čtvrtém místě tabulky.
10. kolo, sobota 28. 9. 2019, 18:30

FC Zbrojovka Brno

2:1
1:0

Branky: 35. Vaněk, 87. Šmíd – 83. Zbrožek z PK. Rozhodčí: Petřík – Vlasjuk, Matoušek. ŽK: 42. Pavlík, 73. Šural, 90+3. Magera – 73. Urma, 86. Jukl. 2752 diváků.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Pavlík, Šmíd, Jakub Šural, Eismann (84. Pázler) – Sedlák, Vaněk, Růsek, Krška (63. Štepanovský) – Šumbera (81. A. Fousek), Magera.
FC Hradec Králové: Ottmar - Kopečný, Kvída, Martinec, Urma - Jukl, Zbrožek, Soukeník (58. Prekop) - Vlkanova (71. Firbacher), Šípek, Frýdek (46. Leibl).

První zajímavou situaci předvedli domácí, na nebezpečný centr Eismanna z levé strany musel pohotově reagovat Radim Ottmar. Votroci mohli jít do vedení v 15. minutě, na malém vápně v ideální pozici jen těsně minul míč Jakub Šípek. O čtyři minuty později nabíhal na zadní tyč Jakub Martinec a jeho pokus zamířil jen těsně vedle tyče. Branka však o několik minut později padla na druhé straně.

Na hranici ofsajdu se dostal do samostatného úniku bývalý reprezentant Ondřej Vaněk a úspěšně zakončil. Radim Ottmar si na střelu sáhl, ale vyrazit mimo tři tyče nedokázal, 1:0. V závěru prvního poločasu Votroci tlačili, k vidění bylo několik slibných příležitostí, ale chyběla větší přesnost, jako například v případě dalekonosné pumelice Honzy Kvídy.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce měl nejprve plné ruce práce Radim Ottmar, na přední tyči zkusil své štěstí aktivní Vaněk. Pak mohl vyrovnat Kristian Zbrožek, jeho nádherná rána z voleje orazítkovala i s přispěním brankáře Flodera břevno. Z následného rohového kopu se Votrokům podařilo dostat míč do brněnské sítě, avšak kvůli ofsajdu nebyla branka uznána.

Pak mohlo Brno navýšit vedení, z blízkosti dorážel Lukáš Magera, ale naštěstí jeho střela šla mimo. V 83. minutě se dostal do pokutové území Filip Firbacher a byl nedovoleně zastaven brankářem Floderem. Sudí Petřík nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Kristian Zbrožek a poslal balón do protipohybu Flodera, 1:1.

Vyrovnání vlilo do brněnských hráčů novou vlnu energie a domácí si vytvářeli velký tlak. Ten byl dovršen v 87. minutě, kdy si na roh naběhl obránce Michal Šmíd a přesně zakončil, 2:1. Další možnost měl také Fousek, který mířil na zadní tyč. Brno závěr utkání ovládlo, Votrokům již nedalo žádnou možnost na zdramatizování sobotního duelu. I proto všechny body zůstávají na stadionu v Srbské ulici.