Votroci přesvědčivě přehráli Písek

22. 2. 2020   |   FC Hradec Králové
V předposledním přípravném zápase si Votroci poprvé zahráli na přírodní trávě a svého soupeře, FC Písek, přehráli přesvědčivě 3:0. Skóre otevřel už ve 4. minutě Jakub Martinec, dva góly přidal Adam Vlkanova.
přát., sobota 22. 2. 2020, 12:00

FC Písek

3:0
2:0

Branky: 4. Martinec, 40. a 54. Vlkanova. Rozhodčí: Klíma – Hock, Brychta.

Vízek (46. Ottmar) – Čech, Martinec, Král – Doležal (46. Soukeník), Jukl (46. Rada), Zbrožek (56. Mejdr), Leibl (46. Urma) – Vlkanova (56. Djurdjević), Prekop (56. Šípek), Frýdek.

FC Písek:

Satrapa – Benetka, Vávra, Wermke, Froněk, Held, Holý, Hrachovec, Ulbrich, Hajdo, Valenta. Náhradníci: Pýcha, Řehoř, Běloušek, Vacovský, Presl, Mařík.

Hradečtí vstoupili do utkání s Pískem nejlépe, jak mohli. Už ve 4. minutě obrana hostů odvrátila nakrátko zahraný přímý volný kop zpět ke Christianu Frýdkovi, jeho měkký centr už tentokrát Jakub Martinec dotlačil za záda hostujícího gólmana a Votroci vedli 1:0.

Hrálo se od podlahy, z obou stran s velkým důrazem. Domácí měli herně navrch, ale několik jejich centrů jen o kousek nenašlo zakončujícího hráče. Hosté měli první příležitost po dvaceti minutách, kdy se jejich střela z přímého volného kopu prokutálela kousek vedle tyče.

Hradečtí vysoko a důrazně napadali rozehrávku Píseckých, prim v této činnosti hrál aktivní Adam Vlkanova. Jeho střelu ve 35. minutě ještě zblokoval obránce, ale o pět minut později byl pracovitý kapitán Votroků odměněn – sebral míč váhajícímu gólmanovi hostů a poslal ho lehkým obloučkem do prázdné brány.

Po přestávce měl opět Vlkanova podíl na další pěkné akci Votroků. Ve vápně udržel míč, posunul ho Otto Urmovi a jeho lehký centr našel hlavu Erika Prekopa. Slovenský útočník umístil míč přesně k tyči, nedal mu ale dostatečnou razanci a Jan Satrapa ho zastihl ještě před brankovou čárou.

V 54. minutě Votroci skóre uzavřeli nejkrásnějším gólem zápasu. Prekop přiklepl před vápnem míč proti noze Vlkanovovi a ten se trefil přesně do horního rohu brány. 3:0.

Domácí pak měli ještě tři nadějné příležitosti. Při první vybojoval míč Fahrudin Djurdjević, posunul ho do otevřené obrany Frýdkovi, ten našel Jakuba Šípka, jeho střelu ale na poslední chvíli zblokoval obránce. Hradečtí zahrávali roh, k míči se postavil Jakub Rada a předvedl svou dobrou kopací techniku. Nebezpečný centr do vápna obrana jen tak tak odvrátila k volnému Frýdkovi, jeho střela letěla těsně nad břevno.

Mladý záložník, který je v Hradci na hostování ze Sparty, se řítil do další velké příležitosti o chvíli později, kdy ho pěknou přihrávkou uvolnil Djurdjević. Včasný zákrok tělem hostujícího obránce a brankářův skok pod nohy však Frýdkovu šanci zmařily.

Pokud jde o Radu, který po přestávce odehrál v černobílém dresu první pětačtyřicetiminutovku, bylo znát, že si na nové spoluhráče musí po jednom tréninku ještě zvykat. Místy však ukázal dobrý přehled a klid, standardní situace zahrával velmi nebezpečně.