Votroci přehráli Varnsdorf 3:1 a přidali třetí výhru

2. 7. 2022   |   FC Hradec Králové
Hradečtí fotbalisté porazili v třetím přípravném utkání před ligovým ročníkem Varnsdorf 3:1. V první půli skóroval z pokutového kopu Jakub Rada. Severočeši po přestávce vyrovnali rovněž z penalty. Klíčovým okamžikem tak byla 58. minuta a gól Františka Čecha. Vítězství Černobílých v závěru pečetil Petr Rybička.
přát., sobota 2. 7. 2022, 11:00

FK Varnsdorf

3:1
1:0

Branky: 38. Rada (pen.), 58. Čech, 89. Rybička – 49. Dordič (pen.).
Rozhodčí: Orel – Vodrážka, Slavíček.
Žluté karty: 27. Radosta.
Diváci: 400.

1. poločas: Vízek – Harazim, Kodeš, Kutík, Gabriel, Rada, Smrž, Hájek, Prekop, Vašulín, Vlkanova.

2. poločas: Bajza – Klíma, Kosař, Čech, Jurčenko, Doležal, Kučera, Novotný, Rybička, Firbacher, Kubala.

FK Varnsdorf:

1. poločas: Vaňák – Ludvíček, Kouřil, Nicodem, Valentín, Bláha, Kříž, Schön, Majer, Radosta, Rudnytskyy.

2. poločas: Šerák – Richter, Zbrožek, Kubista, Pajkrt, Samko, Žák (64. Kříž), Jackuliak, Ondráček, Dordič, Tanko.

Východočeši vstoupili do střetnutí s Varnsdorfem výborně, na hrací ploše dominovali a do šancí se dostávali poměrně často, chyběla však kvalitní finální fáze a lepší zakončení. Mimo klec Vaňáka pálili například Vašulín či Prekop. Stav utkání tak zůstával dlouhou dobu bezbrankový.

Klíčovou pro první půli se tak stala minuta s pořadovým číslem 38. Na levé straně šestnáctky Severočechů se snažil uvolnit Hájek, jenž však byl faulován a sudí Orel nekompromisně zadul do píšťalky. Pokutový kop si vzal na starosti Jakub Rada, jenž z penaltového puntíku zamířil přesně pod horní tyč – 1:0 pro Hradec. Stejný stav vydržel až do konce poločasu.

Po změně stran a protočení obou jedenáctek se však odehrála podobná situace ve vápně Východočechů, kdy byla nařízena penalta pro Varnsdorf. Pokutový kop s přehledem proměnil Bojan Dordič, který poslal míč nechytatelnou přízemní ranou k levé tyči – 1:1.

Votroci ale nerozhodný stav neakceptovali příliš dlouho. V 58. minutě se po rohovém kopu Doležala prodral k hlavičce František Čech, jenž šikovně uklidil míč na zadní tyčku. Varnsdorf následně zlobil, ale Hradečtí předvedli pevnou defenzivu a další vážný problém nepřipustili. Razítko na jejich výhru přidal krátce před závěrečným hvizdem Petr Rybička, který byl ve správnou chvíli tam, kde měl být, aby do sítě Severočechů dorazil ránu, kterou prve gólman Šerák pouze vyrazil před sebe. Svěřenci Miroslava Koubka tak zvítězili v tomto klání 3:1.