Votroci porazili vedoucí tým slovenské ligy Spartak Trnava

2. 2. 2018   |   Redakce
​Oproti zápasu s Brnem, které bylo v rámci soustředění v Uherském Brodě jako první, poslal trenér Karel Havlíček do toho druhého odlišnou sestavu. Pouze Jan Pázler a Igor Súkenník, kterého střídal v průběhu hry Zorvan, odehráli oba souboje. Ve vysokém tempu hraném zápase byl lepším týmem FC Hradec Králové, který po zásluze porazil vedoucí tým slovenské ligy 3:2.
pátek 2. 2. 2018, 14:00

FC Spartak Trnava

2:3
1:2

Branky: 13. Pehlivan, 56. Godál z PK – 27. Martan, 29. Schwarz, 62. Pázler. Rozhodčí: Kružliak – Slyško, Štrbo.

FC Spartak Trnava: Vantruba – Kadlec, Tóth (30. Hladík), Godál, Čonka (46. Janso) – Greššák, Pehlivan (78. Bogdanovski) – Jirka (46. Brigant), Vlasko (46. Pekár), Ofosu – Egho.
FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Mudra, Čech, Kvída, Funda – Martan, Schwarz, Pajer, Súkenník (63. Zorvan) – Pázler, Vlkanova.

Votroci do utkání vstoupili nebojácně a hned v jeho úvodu se do slibné šance dostal Igor Súkenník. Vyběhnutý Vantruba však míč zblokoval a svoji svatyni ochránil od gólové pohromy. Jenže hned v průběhu úvodní desetiminutovky převzali aktivitu domácí borci a hosty přikovali na jejich vlastní polovinu. Jejich převaha jim hned ve 13. minutě přinesla přímý volný kop v blízkosti Lindrovy svatyně, ke kterému se postavil Vlasko. Jeho střelu ještě hradecký gólman kryl, ale na dorážku Pehlivana již byl krátký, 1:0.

Inkasovaná branka hradecké fotbalisty probudila a ti byli v dalším průběhu poločasu daleko víc nebezpeční. Odměnou jim byly šance, jako například ta z 16. minuty, kdy po své pravé straně utekl Martan, zacentroval do soupeřova vápna a jeden z domácích hráčů si míč srazil do vlastní brány. Na brankové čáře však ještě stačil zareagovat brankář Vantruba a míč reflexivně vykopl.

Gólové nadílky se hráči v bílém dočkali po půlhodině hry, a to hned v rozmezí třech minut. Nejprve ve 27. minutě do vápna centroval Súkenník, k míči se dostal Pázler, vystřelil, k odraženému míči se dostal Martan a z první poslal kulatý nesmysl do soupeřovy sítě, 1:1. Ještě než se slovenský soupeř stačil vzpamatovat, napřáhl z 25 metrů Petr Schwarz a míč zaplul přesně k levé trnavské tyčce, 1:2.

Druhý poločas se hrál fotbal nahoru dolu. Domácí se snažili hradecké zatlačit na jejich polovinu, tím se hostům otevíral prostor pro rychlé brejky. Bylo jen škoda, že otevřených okének v trnavské obraně nedokázali Vlkanova s Pázlerem využít. A tak přišel trest. Po centru zboku přistál míč na rameni Honzy Pázlera a sudí Krúžliak odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Godál, 2:2.

Jasnou odpověď na ruku – neruku poslal její autor Honza Pázler téměř vzápětí, přesněji v 62. minutě. Domácí borci faulovali rozběhnutého Schwarze, k přímému kopu se postavil hradecký střelec a nádherně obloučkem přes zeď poslal Votroky opět do vedení, 2:3. Šanci navýšit skóre měl v 74. minutě Vlkanova, ale jeho střela na zadní tyč po samostatném průniku skončila jen o několik centimetrů vedle. Naopak hradeckou svatyni ochránil na druhé straně Ottmar po tvrdé střele Briganta. Pár okamžiků před koncem to zkoušel také trnavský Pekár, ale i v tomto případě si slovenský hráč na Radima Ottmara nepřišel.

Votroci tak po povedeném výkonu porazili lídra slovenské ligy. Jde sice jen o přípravné utkání, ale vítězství zcela jistě může zvednout hráčům sebevědomí. Nyní budou mít hradečtí fotbalisté dva dny volna a v utkání se opět představí v pátek 9. února proti polskému týmu Miedz Legnica, a to na domácí umělce Malšovického stadionu.

Boris Godál (hráč FC Spartak Trnava): "Soupeř dvakrát vystřelil na bránu a dal nám tři góly. To by se nám stávat nemělo. Ještě stále nejsme v optimální formě, musíme se zaměřit na to, co nám nyní chybí. Tři inkasované góly nejsou dobrou vizitkou celého týmu."

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): "Byl to velice kvalitní soupeř, ve druhém poločase o hodně přidal na výkonu. Avšak tolik šancí si zase Trnava nevytvořila. Hráli jsme dobře kompaktně a týmově. Za mě teda spokojenost."