Votroci porazili Příbram 1:0

30. 6. 2018   |   FC Hradec Králové
Votroci ve svém prvním zápase na soustředění v Písku porazili Příbram 1:0. O jejich vítězství rozhodla trefa Milana Černého z penalty v závěru poločasu.
přát., sobota 30. 6. 2018, 17:00

1.FK Příbram

0:1
0:1

Branka: 42. Černý z pen. Rozhodčí: Němec - Kotalík, Pečenka. Bez karet.

1.FK Příbram: Kočí - Květ, Nový, Průcha, Fantiš, Matoušek, Skácel, Tregler, Kodr, Grajciar, Hlúpik. Střídali: Kilián, Slepička, Polidar, Nitrianský, Jandera, Soldát.
FC Hradec Králové: 1. poločas: Vízek - Hašek, Kvída, Martinec, Urma - Janoušek, Černý - Gilián, Zorvan, Funda - Matoušek. 2. poločas: Vízek - Finěk, Čech, Plašil, Trávníček - Jukl - Martan, Vlkanova (66. Zorvan), Miker, Hynek - Wesley.

V hradecké sestavě se v první půli objevila nová tvář, záložník Patrik Gilián, který je v klubu na zkoušce. A díky své rychlosti zařídil moment, který byl nakonec pro výsledek utkání rozhodující - na konci poločasu z pravé strany pronikl do vápna, jeden z obránců Příbrami ho fauloval a sudí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Milan Černý, který opět operoval na svém původním postu ve středu zálohy.

Hradečtí měli už v prvním poločase také další šance - poté, co přestáli úvodní převahu Příbrami, její obranu prolomili rychlou akcí Filip Zorvan s Martinem Matouškem, Černého střelu ale brankář Ondřej Kočí reflexivně vyrazil. Poradil si i s dalším pokusem Černého, který stejně jako později Jiří Janoušek mířil jen doprostřed brány. Středočeši sice měli pasáže, kdy více drželi míč, ale k ohrožení brány Patrika Vízka se nedostávali.

Po prostřídání ve druhém poločase byla územní převaha Příbramských o něco výraznější, což se projevilo střelou Martina Nového do břevna. Jenže Votroci zase využívali vysunutou obranu svých soupeřů k rychlým brejkům - a kdyby Ladislav Martan nebo Wesley svoje velké šance proměnili, mohl být výsledek ve prospěch černobílých ještě výraznější.