Votroci podlehli Dukle 1:3

8. 2. 2020   |   FC Hradec Králové
Poprvé se Votroci v zimní přípravě představili na domácí půdě a jejich zápas s Duklou poznamenaly stejné neduhy jako předchozí duel ve Vratislavi – defenzivní chyby. Ty způsobily, že se Pražané dostali rychle do dvoubrankového vedení, Filip Firbacher sice snížil, ale v závěru přidal soupeř po rychlé akci třetí trefu.
přát., sobota 8. 2. 2020, 12:00

FK Dukla Praha

1:3
1:2

Branky: 30. Firbacher – 8. a 23. Holík, 89. Preisler. Rozhodčí: Drábek – Dujsík, Fojtík.

Vízek (46. Ottmar) – Martinec, Zbrožek, Král – Čech (46. Mejdr), Soukeník, Jukl (46. Frýdek), Doležal, Leibl (58. Urma) – Firbacher (46. Prekop), Vlkanova (46. Šípek, 52. Djurdjević).

FK Dukla Praha:

Rada – Kozma, Piroch, Chlumecký – Dancák, Tetour (46. Krunert), Doumbia, Preisler – Ulmann (46. Kovernikov), Fábry (46. Ayong), Holík.

Při rozboru utkání proti Slasku Wroclaw si Hradečtí kladli na srdce, že se musejí vyvarovat jednoduchých defenzivních chyb, jednu takovou však zopakovali už v 8. minutě zápasu s Duklou. Patrik Vízek vypíchl míč přímo na nohu Lukáši Holíkovi a ten uklidil balon do prázdné brány. 1:0 pro hosty.

Pražané drželi míč, jak je u nich obvyklé, Votroci bránili. Jejich defenzivu otevřel Holík centrem ve 20. minutě, skluzující Ondřej Ulmann ale ve velké šanci bránu netrefil. Pohyblivý Holík však jen o tři minuty později vystihl přihrávku Kristiana Zbrožka, obešel i Vízka a snadno zvýšil na 2:0.

Druhý inkasovaný gól domácí probral, hra se vyrovnala. Do odraženého míče se z nějakých dvaadvaceti metrů opřel David Doležal a technickou střelou trefil břevno. Votrokům fungovaly standardní situace; po jedné z nich hlavičkoval míč Jakub Martinec, Dominik Soukeník ho vrátil do vápna a tam se bleskurychle zorientoval Filip Firbacher – 1:2.

Ve druhé půli se Hradečtí tlačili za vyrovnáním, a přestože Dukla dobře bránila, do několika nebezpečných situací se dostali. Po přihrávce Christiana Frýdka střílel prudce Michal Leibl, Filip Rada míč vyrazil. V 65. minutě odvrátila defenziva hostů nebezpečný Doležalův centr před Erikem Prekopem na roh, po něm hlavičkoval Martinec jen těsně nad břevno.

Dukla využívala otevřený prostor k rychlým protiútokům. Po jednom z nich střílel Samuel Dancák těsně vedle. Další šanci Votroků měl Prekop, který pronikl do vápna z levé strany, jeho ránu k bližší tyči však vyrazil Rada. V samém závěru se hostům povedlo rychle přenést míč na pravou stranu, centr odtamtud se snesl přímo k volnému Dominiku Preislerovi a ten měl před odkrytou bránou opět snadnou úlohu – zvýšil tak na konečných 3:1 z pohledu Dukly.