Votroci po dobrém výkonu podlehli Boleslavi

15. 1. 2020   |   FC Hradec Králové
Ve druhém zápase zimní přípravy Votroci podlehli Mladé Boleslavi 0:1, ovšem předvedli lepší výkon než v sobotu proti Varnsdorfu. Hradečtí neproměnili několik šancí, z ojedinělé příležitosti soupeře je v první půli potrestal Michael Hönig.
přát., středa 15. 1. 2020, 13:00

FK Mladá Boleslav

0:1
0:1

Branka: 28. Hönig. Rozhodčí: Ginzel – Myška, Novák. 247 diváků.

FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar – Kopečný, Čech, Král, Urma – Zbrožek – Procházka, Trýzna, Jukl, Vlkanova – Prekop. 2. poločas: Mach – Kopečný (60. Finěk), Čech, Donát, Urma (60. Mahr) – Soukeník – Trýzna (60. Bičiště), Samko, Djurdjević, Kovář – Šípek.
FK Mladá Boleslav: Šeda (46. Stejskal) - Douděra, Mazuch (71. Glöckner), Pudil, Túlio - Tatajev (46. Jakub Klíma) - Fulnek (61. Pech), Hönig (61. Dib), Budínský, Auer (71. Grigorjan) - Komličenko.

Na umělý trávník v Mladé Boleslavi vyběhla zkušenější hradecká sestava než proti Varnsdorfu a od začátku to bylo znát. Votroci vysoko napadali a vytvářeli si šance. Ve 4. minutě ale Erik Prekop vystřelil nepřesně, střelu Roberta Jukla schoval do rukavic Jan Šeda, ve 14. minutě po centru Daniela Procházky trefil Adam Vlkanova břevno a o sedm minut později si mladoboleslavský brankář poradil s Prekopovým lobem ve vyložené šanci.

Hra se pak vyrovnala a po závaru v hradecké vápně zapadla ušmudlaná střela Michaela Höniga k tyči. Z vápna pak těsně vedle střílel Lukáš Budínský, stejný hráč poslal do hradecké šestnáctky povedený centr z přímého volného kopu a hlavičku Nikolaje Komličenka vyškrábl Radim Ottmar. Ten vyšel vítězně i z dalšího souboje s ruským útočníkem, tentokrát jeho střelu zlikvidoval nadvakrát. Umístěná, ale slabá Vlkanovova střela z přímého volného kopu skončila v Šebových rukavicích. Smutnou tečku za první půlí udělalo zranění Procházky, který si při pádu přilehl a vykloubil loket.

Do druhé půle poslal Zdenko Frťala na hřiště výrazně mladší sestavu a po chvíli rozkoukávání byli Votroci opět nebezpeční. Dvakrát se do výborné šance dostal Fahrudin Djurdjević, ale jednou mu míč utekl ze střelecké pozice, jednou ho výborně vychytal Jan Stejskal. Šance měli i Mladoboleslavští – Budínský jednou ztroskotal na Ondřeji Machovi, jednou přeloboval brankáře i bránu. Arutjun Grigorjan trefil břevno a střelu Daniela Pudila zkrotil Mach. Jediný gól z prvního poločasu tak stačil Středočechům k těsné výhře.