Votroci padli v Líšni

6. 3. 2021   |   FC Hradec Králové
První jarní duel ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE Votrokům příliš nevyšel. V bojovném zápase na půdě SK Líšeň prohráli 1:2 a soupeř se v tabulce posunul na první místo v tabulce bod před dosud vedoucí Hradec.
13. kolo, sobota 6. 3. 2021, 14:30

SK Líšeň

2:1
1:0

Branky: 6. Lutonský, 70. Málek – 49. Prekop. Rozhodčí: Hrubeš – Melichar, Váňa. ŽK: 56. Silný, 62. Kučera, 82. Krška – 55. Prekop, 69. Kateřiňák, 89. Čech.

SK Líšeň:

Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek, Málek, Matocha (85. Demeter), Krška (90+3. Fall) – Silný (76. Zikl).

Vízek – Mejdr, Čech, Donát, Novotný (74. Záviška) – Kodeš, Kateřiňák (74. Samko) – Prekop, Dvořák, Vlkanova – Vašulín.

Na první gól se v Líšni čekalo jen šest minut – a radovali se z něj domácí. Jan Silný s Davidem Paškem vybojovali míč na pravé straně vedle vápna Votroků, centr druhého jmenovaného si na vzdálenější tyči našel Milan Lutonský a usměrnil ho do brány. 1:0.

Hradečtí mohli odpovědět o osm minut později. Na dlouhý míč za obranu si naběhl Daniel Vašulín, obešel vyběhnuvšího Vlastimila Veselého, ale jeden ze stoperů se stihl vrátit a balon mu ukopl. Po povedené akci Adama Vlkanovy a Filipa Novotného střílel u pravé tyče z voleje úplně volný Erik Prekop, ale bránu netrefil.

Domácí se pak z mírné převahy Hradce vymanili a ve 25. minutě měl dobrou příležitost Michal Jeřábek. Ke střele se dostal díky povedené kombinaci na pravé straně, ale bránu Patrika Vízka o nějaký metr netrefil. Zbývající minuty první půle se odehrávaly převážně na polovině domácích, Votroci však jejich pevnou obranu neprolomili.

Druhou půli začala Líšeň vyloženou šancí. Pašek prostrčil míč na volného Silného, ale proti němu pohotově vyběhl Vízek a skokem pod nohy mu nedal prostor na přesnější zakončení. Střelu vyrazil.

V podstatě hned na druhé straně si míč z autového vhazování našel ve vápně domácích Pavel Dvořák a vystřelil do tyče. Od ní se balon odrazil k úplně volnému Prekopovi a ten už měl snadnou práci. Vyrovnáno – 1:1!

Povedenou Lutonského střelu z druhé vlny pak obrana Votroků tečovala na roh, v dalších chvílích bylo na hřišti k vidění spíš množství soubojů než kombinací. V 70. minutě dostal Jakub Kučera míč do vápna Hradce k Jaroslavu Málkovi. Jeho první střelu ještě zblokoval Denis Donát, druhý pokus už skončil za Vízkem. 2:1 pro Líšeň.

O pět minut později mohli hosté znovu vyrovnat. Na přihrávku za obranu si naběhl střídající Denny Samko, z ostrého úhlu z levé strany vypálil, jeho střelu však dokázal zblokovat jeden z obránců domácích. Líšeň vedení 2:1 udržela a přeskočila Hradec na první místo v tabulce.