Votroci na úvod přípravy remizovali s Varnsdorfem

11. 1. 2020   |   FC Hradec Králové
Do prvního utkání zimní přípravy postavil Zdenko Frťala sestavu složenou převážně z neokoukaných hráčů, ti vstoupili do Zimní Tipsport ligy remízou 1:1 proti FK Varnsdorf. Skóre otevřel ve druhé půli Jakub Barac, remízu Votrokům trefil Jakub Šípek.
přát., sobota 11. 1. 2020, 10:30

FK Varnsdorf

1:1
0:0

Branky: 64. Barac – 74. Šípek. Rozhodčí: Musil – Blažej, Flimmel. Bez karet. 138 diváků.

FK Varnsdorf: Samoel – Ondráček, Richter, L. Novák, Bláha, Lehoczki, D. Novák, Breda, Pek, Micovčák, Kubista. Náhradníci: Houser, Heppner, Kim, Zezula, Barac, Šimon, Hladík, Rudnickij, Kocourek, Sládek, Al-Radael.
FC Hradec Králové: 1. poločas: Vízek – Finěk, Donát, Král, Leibl – Kosař – Trýzna, Samko, Frýdek, Procházka – Šípek. 2. poločas: Mach – Procházka, Donát (65. Čech), Král, Leibl – Soukeník – Kovář, Djurdjević, Frýdek, Bičiště – Šípek.

V Mladé Boleslavi oblékli dres Votroků především noví hráči, které potřeboval Zdenko Frťala vidět v akci, a na hře to bylo znát. Hráči v černých dresech si na sebe zvykali, Varnsdorf působil živějším dojmem. První dvě příležitosti si však vypracoval Christian Frýdek – už ve 3. minutě se po rohu protáhl z pravé strany do vápna a jeho křížná střela proletěla kousek od vzdálenější tyče. O sedm minut později se hnal za balonem za obranu, brankář Miroslav Samoel u něj však byl o chvilku dřív.

Zbytek první půle patřil Varnsdorfu. Nejdřív na přízemní centr z pravé strany před bránou Votroků těsně nedosáhl Lukáš Novák, v 16. minutě Patrik Vízek vychytal Daniela Nováka. Ještě ve 38. minutě po Frýdkově přímém volném kopu nebezpečně hlavičkoval Jakub Šípek, Samoel si s jeho pokusem poradil.

Do druhé půle oba týmy vystřídaly a hra byla zpočátku dost vyrovnaná, bez šancí. V 64. minutě vybojoval míč ve středu pole Kim Min-Sung, posunul ho na Jakuba Barace a ten překonal Ondřeje Macha. Varnsdorf vedl 1:0.

Inkasovaný gól Votroky povzbudil k vyšší aktivitě směrem do ofenzivy, vyplynula z toho slabá střela Dominika Bičištěho z otočky a solidní rána Michala Leibla. S oběma si Samoel poradil. Deset minut po obdržené brance se uvolnil Bičiště na levé straně a jeho přízemní centr dovezl do brány na sáních Šípek. 1:1.

Před koncem zápasu měli ještě oba soupeři po dvou šancích – nebezpečnou střelu Ondřeje Kocourka vyrazil Mach na roh, výborně si poradil i se samostatným nájezdem Matěje Šimona. Hradečtí zahrozili po dvou rozích: hlavička Jana Krále byla gólová, Samoel ji skvěle vyškrábl. Leibl zase v totožné situaci bránu minul, a tak skončil zápas remízou 1:1.