Votroci míří do skupiny o titul!

20. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
Hradečtí si remízou na hřišti Bohemians zajistili účast ve skupině o titul a pět dalších soubojů s aktuálně nejlepšími českými celky. Jedná se tak o nejúspěšnější sezonu Votroků od roku 1963. Hradec poslal do vedení v 53. minutě svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Jakub Kučera. Za domácí pak snížil Petr Hronek a následně byl vyloučen František Čech. Černobílí však už remízu nepustili a posedmé v řadě neodcházejí ze zápasu s prázdnou.
30. kolo, středa 20. 4. 2022, 18:00

Bohemians Praha 1905

1:1
0:0

Branky: 62. Hronek – 51. Kučera. Rozhodčí: Krejsa – Slavíček, Machač. ŽK: 27. Jindřišek, 65. Hronek, 67. Dostál, 90+3. Köstl – 69. Kubala, 80. + 81. Čech, 86. Král, 90+2. Vašulín, 90+3. Vízek. ČK: 81. Čech. 2712 diváků.

Bohemians Praha 1905:

Valeš – Křapka, Köstl, Vondra, Hašek (79. Fulnek) – Dostál, Květ, Jindřišek, Hronek, Bartek (55. Beran) – Chramosta.

Vízek – Klíma, Král, Čech – Harazim, Kodeš, Kučera, Leibl (90+2. Kutík) – Kubala (84. Soukeník), Vašulín, Rybička (46. Rada).

Za vytrvalého deště proti sobě vyběhla družstva, která vzájemným soubojem první ligu také zahájila, aby spolu základní část také ukončila, tedy Bohemians 1905 a FC Hradec Králové. Zatímco Hradec mohla hřát jistota záchrany a naděje postupu do elitní skupiny, tak domácí potřebovali k udržení soutěže body jako sůl.

Klokani do zápasu vlétli nátlakovou hrou. Naštěstí pro Hradec bylo jediným zhmotněním kratšího tlaku domácích nepřesné zakončení Romana Květa.

Hra se pak srovnala, a i Hradec byl nebezpečný. Hosté po sražené střele Rybičky dokonce nastřelili tyč.

Prakticky vzápětí přebral na ofsajdové linii míč Jan Chramosta a nadvakrát zakončoval. Poprvé jeho střelu famózně vytáhl Patrik Vízek a napodruhé se střela zkušeného útočníka nevešla mezi tři ryče.

Těžký terén vedl obě družstva k řadě nepřesností, žádná z nich však dlouho nevedla k šanci skórovat.

Výjimkou byla Hronkova pěkná technická rána k tyči v 31. minutě, kterou však strážce hradecké brány lapil tygřím skokem. Patrik Vízek se vyznamenal také před koncem poločasu, kdy využil svého dobrého čtení hry, aby hlavičkou do autu zastavil akci soupeře. Do třetice podržel Vízek svůj tým v poslední minutě první půle, když se Hronek snažil nasměrovat svůj centr pod břevno a hradecký brankář byl opět pozorný.

Hned v úvodu druhého poločasu se Hradečákům povedlo otevřít skóre zápasu. Filip Kubala předal míč, předal na Štěpána Harazima, který nacentroval a Jakub Kučera pak ve vápně přeskočil Jana Vondru a hlavičkou překonal Valeše – 0:1! Pro zimní posilu to byl vůbec první gól v první lize.

V 62. minutě se blýskl pěknou individuální akcí Vašulín, když se jako ragbista sám probíjel soupeřovým územím dobrých padesát metrů. Bohužel pro něj a celý Hradec však o míč nakonec přišel a hned z následné akce si převzal míč Petr Hronek, zbavil se několika obránců, a přesně se trefil do levé šibenice – 1:1.

Vršovický tým se rozhodně nechtěl spokojit s nerozhodným stavem. V další desetiminutovce hostům zle zatápěli, ale ani Köstlova střela po rohu ani velká skrumáž bez finální střely a ani rána Křapky Bohemce vedení nepřinesla.

Do hry se pak znovu začali dostávat i černobílí, ale jejich snaha byla zbrzděna v 81. minutě druhou žlutou kartou pro Františka Čecha a mladý hradecký obránce se tak musel poroučet ze hřiště.

Domácí se pak snažili o vytvoření tlaku proti oslabenému soupeři, avšak zůstalo pouze u snahy. Ačkoliv se Bohemians snažili o nalezení cestičky do hradecké šestnáctky, tak pro ně vyjma centrovaných míčů zůstala uzavřena.

Votroci si tak připisují bod za remízu, což pro ně v konečném účtování znamená šesté místo po základní části, postup do skupiny o titul a tím pádem tak toto umístění už s jistotou udrží.