Votroci jdou v MOL Cupu do osmifinále

22. 9. 2021   |   FC Hradec Králové
Na půdě středočeských Záp Votroci dlouho drželi jednobrankové vedení, ale skvělým závěrem nepřipustili žádné drama. Votroky nejprve poslal v prvním poločase do vedení Filip Kubala a poté stvrdil postup v závěrečné čtvrthodině Dominik Soukeník a dvěma góly Erik Prekop.
3. kolo, středa 22. 9. 2021, 15:30

SK Zápy

0:4
0:1

Branky: 36. Kubala, 79. Soukeník, 80. Prekop, 86. Prekop. Rozhodčí: Krejsa – Vlček, Melichar. ŽK: 24. Janko, 66. Eliáš, 69. Duben – 40. Kateřiňák. 360 diváků.

SK Zápy:

Hrubeš – Jelínek, Duben, Růžek, Mikor – Woitek, Eliáš – Koutenský (70. Matoušek), Putz (82. Vencl), Janko (40. Hron) – Kubů.

Vízek – Donát, Král (70. Kodeš), Čech (85. Klíma) – Harazim, Soukeník, Kateřiňák, Novotný – Prekop, Kubala, Rezek (77. Vlkanova).

Hradec Králové nastoupil ve 3. kole poháru MOL na půdě Záp, které momentálně okupují třetí příčku ČFL, ale Votroky rozhodně nečekal snadný soupeř. Domácí Zápy totiž v předchozím kole poháru po penaltách vyřadili o soutěž výše hrající Viktorii Žižkov.

Votroci, kteří nastoupili v černých dresech, čelili první šanci soupeře už v 5. minutě. Centr z pravé strany si našel domácí Kubů, ale ten hlavou mířil vedle. Východočeši i nadále drželi míč a kombinovali, ale obrana hráčů v červenobílých dresech byla na svém, specificky úzkém, hřišti nepropustná.

První slibnou šanci pro Votroky připravil až v 21. minutě Filip Novotný. Tomu se povedlo udržet míč ve hře a od brankové čáry nacentrovat na Jiřího Kateřiňáka. Jeho zblokovaná střela se odrazila k Dominikovi Soukeníkovi, který však z dobré pozice uvnitř šestnáctky vysoko přestřelil.

O deset minut později měl příležitost otevřít skóre zápasu Erik Prekop. Po hradeckém rohovém kopu se dostal k odraženému balonu a z otočky trefil zblízka tyč. Hned v následném útoku si svoji zatím největší šanci připsali také domácí. Z pravé strany napálil míč pod břevno domácí kapitán Martin Jelínek, ale Patrik Vízek pohotovým zákrokem jeho střelu vyškrábl.

Votroci na šanci domácích odpověděli tím nejlepším možným způsobem. V 36. minutě vyslal Jiří Kateřiňák výstavním obloučkem za obranu Filipa Kubalu, který tvrdou ranou na vzdálenější tyč nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:0.Do kabin tak šli hosté s jednogólovým vedením.

Brzy po nástupu do druhého poločasu mohli Východočeši navýšit vedení. Z levé strany vyslal Jakub Rezek střílený přízemní centr před zápskou bránu. Tam ho brankář Karel Hrubeš vyrazil na značku pokutového kopu přímo na kopačky Štěpána Harazima, který ale míč vypálil metr nad břevno brankáře Hrubeše.

Hra byla i v druhém poločase rozkouskovaná a plná osobních soubojů. Další šance byla k vidění v 68. minutě, kdy po vyhraném souboji vyrazil na zteč Filip Kubala, ale jeho střela mířila jen o kousek vedle tyče Středočechů. Votroci však museli při tenkém vedení myslet i na zadní vrátka. Při ojedinělém útoku domácích se totiž míč po odrazu od Matyáše Kubů dostal až do bezprostřední blízkosti brány Patrika Vízka, který reflexivním zákrokem u tyče zachránil situaci.

Hradec se pak ještě razantněji hnal za vstřelením druhého gólu, kterým by zápas snad definitivně zlomil na svou stranu a začal ofenzivní závěr Votroků. Už v 78. minutě nebyl ke gólu daleko Jiří Kateřiňák, ale jeho tvrdou střelu s vypětím všech sil ještě dokázal vyrazit brankář týmu SK Zápy do autu.

Už v další minutě se Votrokům povedlo zajistit si klidný závěr. Erik Prekop si potáhl míč na pravé straně a ve správný čas přihrál na Dominika Soukeníka a ten zvýšil vedení Hradce na 2:0! Další branka na sebe nenechala čekat. V 80. minutě si Erik Prekop několikrát rychle vyměnil míč se střídajícím Adamem Vlkanovou a byl to právě slovenský forvard, který poslal černobílé do vedení už 3:0!

Závěr byl jednoznačně v režii Votroků. Domácí se marně hnali za vstřelením alespoň čestného gólu, čímž vznikaly mezery v jejich obraně. V 86. minutě předvedlo trio Vlkanova, Kubala, Prekop parádní brejkovou akci. Po kombinaci se míč dostal až k Erikovi Prekopovi, který už měl snadnou pozici k zakončení do odkryté brány – 4:0! Erik Prekop si tak v poháru během druhého zápasu připsal už čtvrtou branku a stvrdil postup Hradce do osmifinále MOL Cupu.