Votroci, derby je naše!

17. 9. 2021   |   FC Hradec Králové
Hradec si po 10 letech připisuje třetí vítězství v nejvyšší soutěži v řadě, když v derby přehrál Pardubice poměrem 2:0. Votroky nejprve poslal do vedení v prvním poločase po rohovém kopu Král. Po stejné standardní situaci poslal napodruhé do dvoubrankového vedení Hradec Vašulín, když mu první branka nebyla po zásahu VAR uznána.
8. kolo, pátek 17. 9. 2021, 19:00

FK Pardubice

2:0
1:0

Branky: 36. Král, 88. Vašulín. Rozhodčí: Szikszay – Váňa, Hurych. ŽK: 28. Čech, 33. Kodeš – 16. Toml. 1605 diváků.

Fendrich – Donát, Král, Čech – Mejdr, Kodeš, Rada, Novotný – Dvořák (86. Kubala), Vašulín (90+3 Soukeník), Vlkanova (90+1 Prekop).

FK Pardubice:

Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek– Tischler (60. Kostka), Solil, Červ (46. Beran), Chytil (76. Huf) – Matějka (69. Černý).

Po 61 letech se spolu v nejvyšší soutěži střetli východočeští rivalové, tentokrát však pod umělým osvětlením a na stadionu v Mladé Boleslavi. Zápas odstartoval pěkně zostra. Už ve třetí minutě mohl zakončovat Vašulín, jenže jeho střelu srazili pardubičtí obránci na roh. O pět minut později vypálil po Vašulínově přiťuknutí Rada z hranice vápna, ale jeho rána o půl metru minula růžek Markovičovy brány. Rušno bylo o chvíli později také na druhé straně. Po přímém kopu zakončoval ve skluzu doprostřed brány Toml, Fendrich však byl na svém místě včas.

Dvě velké šance měl Hradec v rychlém sledu v 15. minutě. Nejprve centroval z pravé strany Kodeš na volného Vlkanovu, ale jeho střelu hlavou dokázal brankář Pardubic vyrazit na roh. Ten byl signálem rozehrán na zadní tyč na Dvořáka, jenže jeho střela se odrazila od země nad bránu hostí. V dalších minutách byla vidět vyrovnaná hra plná soubojů. Nebezpečně hlavičkoval ve 30. minutě pardubický Matějka, střela pardubického útočníka mířila mimo.

Pak začalo být na hřišti o poznání živěji. Nejprve ze slušné pozice uvnitř pokutového území napřahoval Vlkanova, ale jeho střela byla pardubickými obránci zblokována na roh. Ten zahrál Rada s Vlkanovou nakrátko stejným způsobem, jako o chvíli dříve. Přetažený míč na zadní tyč doputoval až ke Královi, který svým druhým gólem v sezoně poslal Hradec do vedení 1:0! Pardubičtí reagovali nátlakovou hrou, ale vyloženou šanci si nevypracovali ani přes sérii rohových kopů. Naopak, na druhé straně mohl navýšit vedení Votroků Vlkanova po centru Kodeše z pravé strany, ale jeho dělovka z 15 metrů jen o kousek minula bránu Markoviče. Do šaten si tak Votroci nesli vedení 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili Hradečtí s velkou chutí navýšit vedení. Drželi míč, obléhali bránu Pardubic a nakonec i vstřelili branku. Vašulín zakončoval mezi nohy Markoviče po pěkné akci s Mejdrem, ale gól však nebyl uznán po intervenci VAR pro postavení hradeckého hráče v ofsajdu. Podobnou souhru Mejdra s Vašulínem po pravé straně zahráli oba jmenovaní o další dvě minuty později, ale tentokrát byl gólman Pardubic pozorný.

V 68. minutě se dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti hostující Čihák, ke štěstí černobílých však minul bránu. O pět minut později postupoval Jeřábek s míčem až k hradecké šestnáctce, ale jeho střela pro Viléma Fendricha nepředstavovala větší nebezpečí.

O chvíli později se Jeřábek znovu nadvakrát zastřeloval, tentokrát nebezpečněji. Trajektorie jeho střel v obou případech mířila mimo tři tyče brány Votroků.

Hráči v červených dresech v závěrečných minutách drželi míč, ale šance neměli. Gól se však povedlo vstřelit v 87. minutě Danovi Vašulínovi, který zužitkoval roh zahraný Vlkanovou a poslal Votroky do vedení 2:0! Hradec pak díky tomu nemusela příliš vynervovat slibná rána Hufa v nastaveném čase. Naopak mohl ještě navýšit Novotný, který se prezentoval střelou z dálky k tyči. Pro Votroky to tak znamená třetí vítězství v řadě.