Votroci si ve Vítkovicích s chutí zastříleli

11. 7. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalisté Hradce Králové představili ve Vítkovicích. V prvním poločase se do střeleckých statistik zapsal Jakub Šípek, Honza Král a také Jiří Kateřiňák. Domácí ve druhé půli snížili zásluhou Matouška. Avšak Votroci nic neponechali náhodě, čtvrtou branku zařídil v závěru Filip Firbacher.
29. kolo, sobota 11. 7. 2020, 17:00

MFK Vítkovice

1:4
0:3

Branky: 64. Matoušek – 20. Šípek, 30. Král, 36. Kateřiňák, 87. Firbacher. Rozhodčí: Černý - Hájek, Horák. ŽK: 30. Russmann, 55. Matoušek – 24. Šípek.

MFK Vítkovice:

Netolička – Russmann (59. Helebrand), Holiš, Motyčka, Bolf – Ožvolda – Kania (46. Matoušek), Dziuba, Chvěja (46. Martišiak), Buchvaldek – Macej (77. Šindler).

Vízek – Donát (77. Čech), Martinec, Král – Procházka, Rada, Kateřiňák (64. Samko), Jukl, Urma – Šípek (77. Soukeník), Prekop (60. Firbacher).

Svěřenci trenéra Zdenka Frťaly vstoupili do utkání skvěle. Již v úvodu zahráli Votroci pěknou akci na jeden dotek, po ose Šípek, Prekop, Kateřiňák se dostal míč k Urmovi, ale nadějný útok zastavil ofsajd. Následně se k hlavičce probojoval Jakub Martinec, těsně vedle. Úvodní převaha se do gólové podoby přetavila ve 20. minutě. Otto Urma nahrál z levé strany do vápna na Jakuba Šípka, který propálil gólmana Netoličku, 0:1.

O deset minut později udeřili Votroci podruhé. Přímý kop zahrál Jakub Rada ideálně na hlavu Jana Krále, který zblízka uklidil do sítě, 0:2. A to nebylo v prvním dějství ještě všechno. Další krásná branka přišla ve 36. minutě. Tentokrát si do vápna naběhl Jirka Kateřiňák a z úhlu přeloboval Netoličku, 0:3.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky zakončoval po rohovém kopu Robert Jukl, střela byla sražena na Erika Prekopa, jeho dorážka již skončila mimo tři tyče. Hradečtí fotbalisté nadále předváděli na těžkém terénu povedené kombinace, to vše k radosti několika věrných fanoušků Hradce Králové, kteří vážili dalekou cestu do Vítkovic. Velké díky!

V 58. minutě si domácí fotbalisté vypracovali první zajímavou možnost. Nebezpečnou dělovku vyslal Macej, na poslední chvíli ji zablokoval pohotovým skluzem Honza Král. O šest minut později se Vítkovice dočkaly snížení. Na kraji se uvolnil Macej, jeho centr se šťastně dostal až k Matouškovi, který prostřelil Patrika Vízka, 1:3.

Hradečtí však nedovolili zdramatizovat sobotní duel. Nejprve pálil z hranice vápna Otto Urma, jeho pokus mířil nad. Vzápětí zkusil své štěstí ze třiceti metrů Kuba Rada, střela šla opět těsně nad břevno. Pak předvedl skvělý zákrok mladík Netolička, když vychytal Daniela Procházku. V 87. minutě poslal Denny Samko do samostatného úniku střídajícího Filipa Firbachera, jenž počtvrté a naposledy rozvlnil vítkovickou síť, 1:4.