Vítězství na Dukle v oslabené sestavě

8. 11. 2018   |   zen
Ženy opět dokázaly otočit nepříznivý stav a zvítězit na Dukle Praha. Musely se obejít bez několika hráček základní sestavy. Dokonce hráčka Tereza Portychová musela zaskočit v brance za absentující gólmanky.
10. kolo, sobota 3. 11. 2018, 10:30

FK Dukla Praha

FC Hradec Králové

1:2
1:1

Branky: 14. Kantarská - 16. Danihelková, 52. Syrová

FK Dukla Praha: Dolejšová - Kantarská, Košíková, Strnadelová, Grešová - Beránková, Dvorská, Zemjánková - Hrobská (66. Pýchová), Skálová, Chlastáková
FC Hradec Králové: Portychová - Mikysková, Svobodová, Hýlová, Miklová, Mádlíková (46' Kijonková), Valentová (85' Škorpíková), Černá, Plzáková, Syrová, Danihelková


Reportáž

Do posledního kola podzimu s Duklou jsme nenastoupili z různých důvodů(zranění,pracovní povinnosti atd....!!!) v plné síle jak by u A-týmu mělo být a tak hned na postu golmanky nastoupila hráčka z pole Portychová a vedla si výtečně.
Do utkání jsme vstupovali s vizí hrát ze zabezpečené bloku a pokoušet se o brejkové situace. Hráčky Dukly byly více na míči a pokoušely se překonávat naše obranné postavení.To se jim podařilo hned ve 14'utkání,kdy si za obranu naběhla Kantarská a střelou podél naší golmanky se prosazuje 1:0.
My jsme dokázali rychle odpovědět,když ve středu pole vybojovala míč Plzáková,přiťukla ho Hýlové a ta optimální přihrávkou za obranu našla Danihelkovou,která srovnává skóre 1:1. Oba týmy si do poločasu vytvořily ještě několik šancí,když asi v té největší se ocitla agilně hrající Svobodová,avšak na malém vápně nezvolila správné řešení.
Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil.Soupeř dominoval na míči,avšak naše dobře organizovaná defenziva Duklačky nepouštěla do šancí a jejich akce ztroskotaly většinou před hranicí velkého vápna. Naše chvíle přišla v 51' utkání,kdy Kijonková vyslala po lajně Danihelkovou a ta centrem do vápna našla na zadní tyči zcela volnou Syrovou,která míč nekompromisně uklízí do sítě 1:2.
V závěru utkání si soupeř vytvořil tlak a dvě gólové příležitosti, které však bravurně zlikvidovala v bráně Portychová a tak jsme se mohli po závěrečném hvizdu rozhodčí Šálkové radovat z výhry.

Ohlasy

Michal Kolomazník, trenér FK Dukla Praha: Vždy když si myslím, že uděláme další krok, tak se o dva vrátíme. Velká škoda, že jsme nepotvrdili předešlé vítězství. To, že jsme dominantní na míči, ještě samo o sobě nic neznamená. Utkání se rozhoduje v obou vápnech a tam nám schází potřebný důraz. Podzimní část je za námi a před spousta náročné práce. (fkdukla.cz)

Roman Flídr, trenér FC HK: Všechny hráčky co k utkání nastoupily si zaslouží obdiv a uznání za jejich výkon a přístup.Celý zápas odmakaly a dřely až do poslední minuty a odměnou jim byl zasloužený blahodárný pocit z vítězství. Dobrá práce holky,děkujem.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci zakončili sezonu výhrou nad Sokolovem

Rozhovory

První poločas nám vyšel skvěle, hodnotí asistent Prášil

Rozhovory

Erik Prekop: Prolomil jsem smůlu a padlo to tam