Ve čtvrtfinále. Hradecké fotbalistky v poháru vyřadily Duklu

28. 11. 2022   |   jtm
Mezi nejlepších osm týmů letošního ročníku Poháru FAČR postoupily fotbalistky FC Hradec Králové, které ve 3. kole porazily prvoligovou Duklu Praha 2:1. Cenné vítězství zařídily v závěrečných deseti minutách svými brankami střídající hráčky Anna Kovářová a Zoja Sedláčková.
pohár, neděle 27. 11. 2022, 14:00

FK Dukla Praha

2:1
0:0

Branky: 83. Kovářová, 89. Sedláčková - 67. Kavalová. Rozhodčí: Kánská - Chlastáková, Ikizgül. ŽK: Klomínková. Diváci: 85.

Voříšková - Kotoučková, Portychová, Vejrová, T. Novotná - Ličmanová, P. Novotná, Svobodová, Hrbková (79. Duchatschová), Zemanová (73. Sedláčková) - Dostálová (73. Kovářová).

FK Dukla Praha:

Dolejšová - Pražienková, Ajazi (78. Kaletová), Klomínková, Prošková (46. Machačová) - Kavalová, Beránková - Hrobská, Dvorská, Holečková - Skálová.

Fotbalistkám Hradce Králové přinesl zápas 3. kola Poháru FAČR proti pražské Dukle zajímavé srovnání. Východočešky jsou ve druhé lize třetí s jednobodovou ztrátou na vedoucí Pardubice a rády by postoupily do nejvyšší soutěže, zatímco Dukla je v první lize předposlední.

A na umělém trávníku v areálu hradeckého FC Slavia se odehrál vesměs vyrovnaný duel. Nicméně v úvodu zápasu byla Dukla nebezpečnější a zásluhou agilní Hrobské si vytvořila dobré příležitosti, které však neproměnila i zásluhou dobrých obranných zákroků domácích. Hradecké hráčky si postupně přivykly na rychlejší tempo hry a také se dostaly na dostřel hostující branky, aktivní byla zejména kapitánka Pavla Novotná, přesto stav zůstal bezbrankový.

Po změně stran už byla hra vyrovnaná, ale jako první se gólu dočkaly Pražanky a nutno říct, že to byla branka z kategorie šťastných. Po trestném kopu se míč po hlavičkovém souboji odrazil přímo na nohu Natálie Kavalové, která pohodlně skórovala. Hradecké fotbalistky ovšem inkasovaný gól nepoložil, naopak se tlačily dopředu, podobným způsobem se jim na podzim ve druhé lize podařilo otočit už zápasy se spolufavority soutěže Pardubicemi a Spartou B a povedlo se jim to i s Duklou.

O obrat skóre se postaraly střídající hráčky. Vyrovnání zařídila sedm minut před koncem po rohovém kopu Anna Kovářová, která se nejlépe orientovala v pokutovém území a nejhezčí akce vyšla domácím těsně před závěrem utkání. Po kombinační akci Pavla Novotná našla nádhernou přihrávkou za obranu Zoju Sedláčkovou, která se trefila levačkou přesně k zadní tyči.

Fotbalistky Hradce Králové tak mohou slavit postup do jarního čtvrtfinále Poháru FAČR. O tom, kdo bude jejich dalším soupeřem, rozhodne los, jehož termín ještě není určen. Mezi nejlepšími osmi týmy jsou dále Sparta, Slavia, Slovácko, Liberec a Ostrava. Zbývá sehrát utkání Raptors Praha - Plzeň a Líšeň - Brno.

Václav Hladký, trenér: „Jsem rád za tenhle zápas s prvoligovým týmem, který nám přiblížil kvalitu nejvyšší soutěže. Z tohoto utkání můžeme čerpat data do další naši práce a připravy. Od začátku zápasu byla vidět větší rychlost a intenzita hry oproti druhé lize. V obou poločasech si myslim, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Nutno ovšem dodat, že Dukla měla své šance, které nedokázala proměnit. Do vedení se dostala až ve druhém poločase ze standardní situace zavánějící ofsajdem. Jsme rádi, že nás tahle branka nepoložila, spíš naopak. Krátce po inkasované brance došlo ke střídání, které nakonec rozhodlo o celém utkání, když obě střídající holky dokázaly vstřelit dvě postupové branky. Zde nutno podotknout, že celý tým hrál do poslední minuty ve velké koncentraci a fyzicky dokázal soupeře přehrát. Chtěl bych holky pochválit nejen za výsledek ale hlavně za předvedenou hru."

Anna Kovářová, autorka vyrovnávací branky: „Ze začátku zápasu nás Dukla hodně tlačila a vytvořila si několik šancí, které se nám podařilo ubránit. Po chvilce jsme se rozkoukaly a zápas začal být velmi vyrovnaný. Dařilo se nám držet balon a několikrát ohrozit branku soupeře, nakonec však v první půlce gól nepadl. Ve druhém poločase jsme bohužel po hodině hry inkasovaly gól po odraženém míči do prázdné bránky, na kterou jsme vzápětí dokázaly odpovědět gólem z rohového kopu. Celý zápas nakonec rozhodla Zoja Sedláčková, poté, co se jí povedl nájezd na branku. Těžký zápas jsme zvládly a v poháru se můžeme těšit na další zajímavé utkání."

Zoja Sedláčková, střelkyně vítězného gólu: „Ačkoliv jsme do pohárového zápasu vstupovaly jako papírově slabší tým, chtěly jsme jediné - postup do čtvrtfinále. První půle byla vyrovnaná a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Do druhé půle jsme vstoupily lépe než soupeř, brzy jsme ale polevily a Dukla vstřelila první branku. Na takový stav utkání jsme však zvyklé a inkasovaný gól nás na kolena rozhodně nepoložil. Poté, co jsme vystřídaly a na hřiště přišla čerstvá krev, se nám podařilo skórovat. Nejprve se trefila střídající Anička Kovářová. Pár minut na to jsme se mohly radovat z vedoucího gólu a vedení už jsme udržely až do konce zápasu."