V přípravě s Chrudimí padlo pět branek

6. 2. 2021   |   FC Hradec Králové
Za nepříjemné zimy sehráli fotbalisté Hradce Králové další přípravné utkání. Soupeřem jim na umělé trávě Všesportovního stadionu byla Chrudim, která se třikrát dokázala střelecky prosadit. Dva zásahy zaznamenal korejský forvard Ju. Za Votroky pálil v prvním poločase z pokutového kopu Jakub Rada a také Daniel Vašulín.
přát., sobota 6. 2. 2021, 10:00

MFK Chrudim

2:3
2:1

Branky: 5. Rada z PK, 13. Vašulín – 15. Mužík, 74. a 82. Ju. Rozhodčí: Raplík - Braun, Bednář. ŽK: 54. Sokol.

Mach (46. Dunda) – Mahr (46. Kosař), Čech, Donát, Novotný (46. Leibl) – Soukeník (61. Kejř), Rada (46. Kateřiňák) – Vlkanova (46. Záviška), Dvořák (61. Samko), Prekop (46. Egbewole) – Vašulín.

MFK Chrudim:

1. poločas: Mrázek – Hlavsa, Drahoš, Vencl, Sokol – Kesner, Verner – Hašek, Rybička, Látal – Mužík. 2. poločas: Mrázek – Hašek (77. Kopecký), Fofana, Sokol (77. Zavřel) – Řezníček, Kesner (77. Javůrek), Čáp, Krištof, Dostálek – Ju, Nikodem.

Dopolední střetnutí začalo pěkně svižně. Již ve 3. minutě vlétl Honza Mahr do vápna, přihrál na Adama Vlkanovu, kterého při střele nedovoleně zastavil hostující Drahoš. Sudí Raplík nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Jakub Rada a zkušeně proměnil, 1:0.

Votroci hráli aktivně, napadali rozehrávku a tlačili se do dalších šancí. Ve 13. minutě rozehrál Jakub Rada volný přímý kop z pravé strany na vzdálenější tyč, kde čekal připravený Daniel Vašulín a zvýšil na 2:0.

O pár chvil později prošel úspěšně po levé straně chrudimský Sokol, přihrál na Mužíka, který střelou do protipohybu snížil na 2:1. Pak sehrál pohlednou akci Pavel Dvořák s Adamem Vlkanovou, druhý jmenovaný se dostal do vápna, kde hned třikrát zasekl balon, ale chrudimská obrana v čele s brankářem Mrázkem dokázala tuto příležitost zlikvidovat.

Další slušná možnost přišla po uvolnění aktivního Vlkanovy, který nejprve nasadil housličky a pak vystřel jen kousek vedle. Ve 36. minutě nádherně vyslal Denis Donát za hostující obranu Pavla Dvořáka, ale jeho samostatný nájezd pohotově zneškodnil gólman Mrázek.

O čtyři minuty později zahráli Votroci rohový kop, po ose Jakub Rada, Fanda Čech zakončoval Pavel Dvořák, jeho branka však nebyla uznána kvůli ofsajdu. V samém závěru první půle po centru Filipa Novotného střílel těsně vedle šibenice Daniel Vašulín.

Hradečtí fotbalisté pokračovali v pohledné hře i na začátku druhého poločasu. Jirka Kateřiňák zkoušel překvapit hostujícího Mrázka od pravého rohu vápna, přímý kop mířil na bližší tyč, ale chrudimský gólman byl pozorný. V 63. minutě si střelecký pokus připsal také Denny Samko, chyběla mu větší přesnost. Pak se na pravé straně osamostatnil Fanda Čech, nahrál pod sebe na Dennyho Samka, kterého vychytal Mrázek.

V 74. minutě se do úniku probojoval i testovaný Seun Egbewole, podařilo se mu obstřelit gólmana ale i hostující branku. Následně na druhé straně udeřila Chrudim. Po přímém kopu se krásně trefil útočník Ju, 2:2. A korejský forvard byl při chuti, jelikož o pár minut později po centru z levé strany se Ju dostal k hlavičce a překonal Romana Dundu, 2:3. V závěru sobotní utkání se ještě k zakončení ve vápně odhodlal Daniel Vašulín, ale míč poslal vedle.