V generálce Votroci vyhráli 3:1

14. 7. 2018   |   FC Hradec Králové
Poslední utkání před startem nového ročníku Fortuna národní ligy sehráli Votroci s Ústím nad Orlicí. O vítězství rozhodly trefy Martince, Zorvana a vlastní branka Patrika Chlebouna. Jeho bratr Jakub, bývalý obránce Hardce, se z ojedinělé příležitosti dokázal prosadit za domácí.
přát., sobota 14. 7. 2018, 10:30

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

1:3
0:1

Branky: 50. J. Chleboun – 22. P. Chleboun (vla), 56. Martinec, 83. Zorvan. Rozhodčí: Šimek.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jech – J. Chleboun, P. Chleboun, Diamonde, Langer, Smejkal, Skalický, Nikodém, Vaňous, Souček, Habrman. Střídání: Truhlář, Procházka, Rozek, Fikejz, Smíšek, Strnad.
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Stejskal) – Finěk, Kvída (57. Čech), Martinec (57. Šimek), Trávníček (57. Plašil) – Janoušek (57. Urma), Černý (57. Jukl) – Martan, Vlkanova (57. Zorvan), Hynek – Kropáček (57. Miker).

Za ideálního fotbalového počasí se na útulném stadionku účastníka ČFL hrál v prvním poločase fotbal na jednu branku. Hradečtí plnili roli papírového favorita a prakticky po celou dobu drželi míč na svých kopačkách. Velmi aktivní byl například osmnáctiletý obránce Daniel Finěk, centroval, nabízel se a vytvářel možnosti pro své spoluhráče.

V prvním dějství se Hradec dočkal pouze jediného úspěšného gólového zásahu. Ve 21. minutě vypálil Ladislav Martan a míč si nešťastně srazil do vlastní brány Patrik Chleboun, brankář Jech byl bez šance, 0:1. Dobrou možnost měl po hezkém obloučku Jirky Janouška i Milan Černý, ale domácí gólman míč na brankové čáře vyškrábl na rohový kop.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velkou šancí Hradce Králové. Balon propadl až na Adama Vlkanovu, který ze dvou metrů nastřelil jen tyč domácí svatyně. První možnost hráčů Jiskry přišla v 50. minutě a hned z toho bylo překvapivé vyrovnání. Po rohovém kopu se ukázkově vyšrouboval bývalý Votrok Jakub Chleboun a hlavičkou vyrovnal na 1:1.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly si vzali zpět vedení o pár minut později, kdy ideální centr zpracoval hlavou Jakub Martinec a rozvlnil síť, 1:2. Další branka, kterou za pár minut zařídil Ladislav Martan, nebyla kvůli ofsajdu uznána. Nicméně Hradec se třetí branky přeci jen dočkal. Stalo se tak v 83. minutě, kdy Filip Zorvan vyslal dalekonosnou střelu, která odrazem o tyč nečekaně zaplula do brány, 1:3. K vidění byly i další šance, jako třeba dělovka Roberta Jukla nebo příležitost Jirky Mikera, která po gólu rozhodně volala. Nicméně dalšího zásahu se již diváci nedočkali a generálka tak dopadla výsledkem 1:3.