V druhém přípravném zápase soupeřem juniorek Slovan Liberec

15. 2. 2022   |   wu18
Druhé přípravné utkání si juniorky pozvaly soupeře z pod Ještědu.
Přát., neděle 13. 2. 2022, 14:00

FC Hradec Králové

FC Slovan Liberec

2:3pen
0:0

Branky: Fiedlerová, Zemanová

FC Hradec Králové:

Mikanová – Novotná, Pokorná, Fiedlerová, Schánělová – Kácovská, Zemanová, Soukalová, Hrušková – Koudelová, Uhnavá

Střídaly: Baliharová, Kitlerová, Pultarová, PražákováReportáž

V nedělním prosluněném odpoledni sehrály juniorky další přípravné utkání, tentokrát se soupeřem ze severu Čech. Utkání se hrálo 3x 30 min. z důvodů rovnoměrného vytížení hostujících brankářek a tak lze i takto úsekově utkání hodnotit.

V první části se hrál vyrovnaný fotbal, který přinesl oběma týmům několik šancí. Domácí měli ke vstřelení vedoucí branky blíže, ale bohužel ve vyložených situacích děvčata nezachovala klid a v zakončení následně neskórovala.

Po první krátké pauze hra pokračovala v podobném duchu, ale ke konci této 30minutovky se na našich hráčkách, které v nedávné době prodělaly onemocnění covid 19, začala zřetelně projevovat únava. Liberec zvýšil aktivitu i tlak v pokutovém území a zaslouženě se po akci přes levou stranu hřiště, zpětné přihrávce na střed velkého vápna a přesného zakončení, ujal vedení.

Závěrečná část přinesla ze strany domácího družstva opětovné oživení hry, když se hráčky nehodlaly smířit s prohrou. Stále více se snažily přecházet do útoku, z čehož následně po faulu hostujících vznikla standardní situace v podobě přímého kopu. Po jeho zahrání gólmanka Liberce míč v náruči neudržela a tak dobíhající Lucie Fiedlerová vstřelila důležitou vyrovnávací branku. Ta se stala tím správným impulsem a děvčatům se podařilo zacílit ještě jednou a překlopit tak vývoj utkání na svou stranu. Postarala se o to Eliška Zemanová, jež po své individuální akci středem pokutového území zachovala pevné nervy a v zakončení se nemýlila. Oba týmy se nakonec rozešly smírně, když se hostům podařilo vyrovnat z celkem překvapivě odpískaného pokutového kopu.

Jelikož se i v soutěžních utkáních následně rozhoduje v pokutových kopech, chtěli jsme, aby si hráčky i tuto variantu zakončení natrénovaly. V této „disciplíně“ byla tentokrát úspěšnější děvčata Slovanu.

Závěrem musím poděkovat všem holkám (včetně žákyň), jak celkově přistoupily k tomuto zápasu, snažily se nechat na hřišti maximum i přes zdravotní indispozice, které podstatnou část týmu provázely a vybojovaly bod za remízu. I když se jedná jen o přípravu, je i takový bod důležitý.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Hradec míří do Prahy. V sobotu se střetne s Bohemians

Aktuální zprávy

Výsledky z týdne a víkendový program Votroků

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku