V Mladé Boleslavi Votroci remizovali 3:3

29. 1. 2019   |   FC Hradec Králové
Tři dny po návratu z kondičního soustředění změřili Votroci síly s ligovým soupeřem. Po velmi dobrém prvním poločase vedli 2:0, i velké množství změn ve druhé půli vedlo ke konečné remíze 3:3.
přát., úterý 29. 1. 2019, 15:00

FK Mladá Boleslav

3:3
0:2

Branky: 51. Takács, 65. Matějovský, 72. Komličenko z pen. - 8. Kateřiňák z pen., 28. Urma, 56. Kateřiňák. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Flimmel.

FK Mladá Boleslav: Šeda (59. Stejskal) - Hašek (46. Klíma), Chaluš (59. Křapka), Šušnjar, Fulnek (81. Provazník) - Takács, Hubínek (46. Mašek) - Ladra (59. Ewerton), Matějovský (81. Pech), Přikryl (59. Tataev) - Komličenko
FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar - Kopečný, Kvída, Martinec, Urma - Jukl - Šípek, Kateřiňák, Janoušek, Leibl - Kropáček. 2. poločas: Vízek - Finěk, Kvída, Martinec, Plašil - Jukl - Ďurděvič, Kateřiňák (62. Soukeník), Černý, Leibl (60. Mahr) - Firbacher.

Zápas začali lépe domácí a dostali se do několika vyložených šancí. V prvních pěti minutách dvakrát skvěle vychytal Radim Ottmar Nikolaje Komličenka, který dělal hradecké obraně neustále problémy. Po osmi minutách ale padl gól na druhé straně. Rozhodčí Pavel Franěk nařídil penaltu za ruku jednoho z Mladoboleslavských a Jiří Kateřiňák se ze značky pokutového kopu proti Janu Šedovi prosadil. 0:1.

Domácí dělali chyby v obraně, ale vpředu byli nebezpeční neustále. Těsně vedle hlavičkoval Ladislav Takács, krásnou střelu Tomáše Přikryla zlikvidoval u tyče Ottmar. Tomáše Ladru, který se chystal ke střele ve vyložené šanci, zase skvěle odzbrojil Jakub Martinec.

Votroci se podruhé prosadili ve 28. minutě. Jakub Šípek poslal pěkný míč do vápna, René Kropáček ho pustil nabíhajícímu Otto Urmovi a ten prostřelil Šedu podruhé.

Nepříjemné přihrávky do hradecké obrany posílal Marek Matějovský – po jeho přímém volném kopu hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů těsně nad. Na druhé straně pěkným přízemním centrem našel Kateřiňák Kropáčka, těsně před ním ale obrana domácích odvrátila na roh. Po něm hlavičkoval Martinec nad bránu.

Ve 42. minutě měl další velkou šanci Komličenko – po přihrávce Matějovského ale trefil jen tyč. Domácí zaslouženě snížili pět minut po přestávce. V závaru před bránou Patrika Vízka se nejlépe zorientoval Takács a bylo to 1:2.

O necelou čtvrthodinu později ale opět udeřili Votroci. Obranou domácích propadl centr na volného Kateřiňáka a ten poslal míč po zemi do brány. 1:3.

Domácí neskládali zbraně – tváří v tvář Vízkovi netrefil bránu Komličenko, nebezpečnou Ewertonovu střelu zblokoval Michal Leibl. Mladoboleslavští měli územní převahu, ale Votroci bránili pozorně. To neplatilo v 65. minutě, když centr z levé strany přiklepl hrudníkem Komličenko Matějovskému a ten propálil Vízka. 2:3.

V 72. minutě zapískal sudí Franěk penaltu také pro domácí – za faul na jejich zimní posilu Dominika Maška. Komličenko málem protrhl síť a srovnal na 3:3.

Dalších několik šancí Mladoboleslavských už hradecká obrana ustála a s ligovým soupeřem se Votroci rozešli smírně.