Hradečtí si z Ústí nad Labem odváží bod za remízu 1:1

13. kolo, pátek 27. 10. 2017, 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

1:1
1:1

Branky: 32. Miskovič – 43. Nosek. Rozhodčí: Franěk – Kožár, M. Vlček. ŽK: 66. Leibl, 81. Matějka, 90. J. Peterka – 58. Shejbal, 85. Bederka. Počet diváků: 516.

FK VIAGEM Ústí nad Labem: Kotěra – M. Zeman, Pimpara (67. D. Procházka), L. Vaněk, Šnirc – J. Peterka, D. Richter (66. Martykán) – P. Pilík, Miskovič, Leibl (81. Matějka) – Jindráček.
FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Bederka, Nosek, Knejzlík (62. Pázler) – Jirsák, Krátký (77. Martan), Vlkanova (62. Zorvan), Súkenník, Shejbal – Miker.

V úvodu utkání byli aktivnější domácí borci, kteří v týdnu vyměnili trenéra Skálu za bývalého kouče Slavie a v loňské sezóně Baníku Ostrava Aleše Křečka. Ti také jako první v utkání zahrozili, když v 7. minutě si na standardní situaci vyskočil Zeman, ale jeho hlavička šla nad.

Votroci ale postupem času přebrali iniciativu na své kopačky a po čtvrt hodině hry se Marek Krátký, po pěkné kombinační akci Shejbala a Mikera, dostal do gólové šance. Domácího gólmana Kotěru však z blízka neprostřelil. I nadále platilo, že Hradec byl po svých rychlých akcích, které byly vedeny hlavně přes Pajera a Krátkého, nebezpečný. To Votrokům přineslo další obrovskou šanci, a opět u toho byl Marek Krátký, který však z hranice velkého vápna nedokázal obranný blok Army propálit.

Jako blesk z čistého nebe přišel v 32. minutě nečekaný gól domácích. Gólman Jirka Lindr chtěl po dlouhé malé domů udělat dotírajícímu Miskovičovi kličku, ale ten mu jeho úmysl vystihl a po zisku míče se mu dokořán otevřela branka hostí a rázem to bylo 1:0. O pár minut později se již fanoušci Army mohli radovat z další branky, přímý volný kop Martina Jindráčka se od břevna odrazil na brankovou čáru.

Hradecké to však nepoložilo a na inkasovaný gól dokázali zareagovat. Pět minut před koncem poločasu si vynutili několik rohových kopů a jeden z nich, přesněji ten ze 43. minuty, dokázal Nosek hlavičkou zužitkovat, 1:1. Do poločasové přestávky se tak šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhého dějství si palebnou pozici vytvořil Jiří Miker, který na vápně dostal přihrávku od Adama Vlkanovy, obtočil se okolo své osy, ale jeho střela skončila zhruba metr nad domácí brankou. Podobnou příležitost měl o několik minut později na druhé straně Jindráček, velmi podobné bylo i zakončení.

Po hodině hry trenér Havlíček poslal do hry Honzu Pázlera a Filipa Zorvana, tím dal jasně najevo ofenzivnější styl hry. A o pár minut později se mohla tato snaha přerodit ve vedoucí branku. Uprostřed pole se prosadil Zorvan, dal nalevo naběhnutému Súkenníkovi, který přetaženým centrem na zadní tyči našel Marka Krátkého. Jenže jemu při zpracování míč odkopl jeden z dotírajících domácích beků, škoda velké šance!

A příležitosti byly i nadále na straně výběru Karla Havlíčka. Nejprve na dlouhou nohu nedokázal dostat do branky balon přes vyběhnutého Kotěry Honza Pázler a za chvilku nastřelil dokonce Jirka Miker tyč domácí svatyně.

Závěr pátečního utkání už byl ve znamení velkého boje a také emocí. Ani jedno z mužstev nechtělo příliš otevřít svoji defenzivu a více než pět set diváků se již žádné větší příležitosti nedočkalo. Mužstvo Hradce Králové tak ani na šestý pokus ve Fortuna národní lize nedokázalo vyválčit plný počet bodů a z Ústí nad Labem si odváží pouze bod.