Úspěšná generálka! Votroci porazili Gdaňsk 3:0

19. 1. 2023   |   Petr Šatalík | Foto: KS Lechia Gdańsk
Svěřenci Miroslava Koubka mají za sebou vynikající vystoupení v generálce na FORTUNA:LIGU. V souboji s Lechií Gdaňsk uspěli na výbornou, soupeře z polské Ekstraklasy přehráli 3:0. Hradecké fotbalisty poslal do vedení již v první půli Adam Gabriel. Ihned po přestávce zdvojnásobil vedení Východočechů Matěj Koubek, jenž následně stanovil také konečné skóre utkání.
přát., čtvrtek 19. 1. 2023, 13:00

KS Lechia Gdańsk

0:3
0:1

Branky: 10. Gabriel, 46. Koubek (Jurčenko), 53. Koubek (Smrž).

KS Lechia Gdańsk:

Kuciak – Pietrzak (46. Seasonienko), Tobers (57. Biegański), Kubicki (57. Terazzino), Gajos (57. Castegren), Zwoliński (22. Flavio), Conrado, Maloča (57. Kevin), Nalepa, Brzek (79. Pila), Durmus (69. Diabate).

Reichl (46. Bajza) – Klíma, Čech (60. Čihák), Leibl (32. Pudhorocký) – Gabriel (80. Hájek), Kodeš (75. Dvořák), Smrž (80. Kutík), Novotný (46. Harazim) – Kučera (38. Jurčenko) – Koubek (75. Trusa), Ryneš (70. Rada).

Východočechům zařídil vedení Gabriel

Votroci se v generálce na tuzemskou nejvyšší soutěž osmělili poměrně rychle. Již v 9. minutě prověřili slovenského gólmana Kuciaka v bráně soupeře a ten musel první pokus na svou svatyni vyrazit na roh. Po jeho zahrání vznikl v pokutovém vápně Lechie závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Adam Gabriel, jenž nekompromisně napálil míč do sítě – 1:0 pro Hradec.

Východočeši se tlačili do zakončení dál, ale museli si dávat pozor také na zadní vrátka. Ve 30. minutě se k razantnímu pokusu z hranice vápna dostal Gajos, jehož projektil mířil přesně pod horní tyč, kde se však v poslední chvíli zjevila ruka gólmana Reichla, jenž posunula balon nad břevno. Votroci mohli do poločasu vést o dvě branky, když se po šikovné akci prosadil Jakub Kučera, gól však pro ofsajd neplatil, takže se šlo do šaten za nejtěsnějšího vedení českého celku.

Začátek poločasu vyšel zejména Matěji Koubkovi

Start druhé půle vyšel Hradeckým dokonale. Černobílí udeřili hned v první minutě dějství, Gabriel poslal na pravé straně dokonalý balon za obranu, který od brankové čáry namířil stříleným pasem na malé vápno Jurčenko. Tam byl důrazný Matěj Koubek, jenž z bezprostřední blízkosti zakončil přesně – 2:0. Stejný hráč přidal o sedm minut později třetí zásah, když ho vysokým míčem za defenzivu protivníka našel Smrž. Přelobovat gólmana se podařilo na výbornou a Votroci vedli již 3:0.

Ve zbytku utkání pak Východočeši s přehledem kontrolovali svůj náskok a zápas dovedli k zřetelnému vítězství podpořenému čistým kontem, které zvládli udržet již podruhé za sebou. Touto výhrou se tak dokonale naladili na boje ve FORTUNA:LIZE. První z nich je čeká již 28. ledna v Plzni.