Votroci se v Třinci střelecky neprosadili a odváží si bod

27. 8. 2017   |   Admin - David
Poprvé v aktuálním ročníku Fortuna národní ligy zavedl los hradecké fotbalisty do Slezska. Snad nejvzdálenější soupeř, pokud jde o náročné cestování, na ně čekal v Třinci. Poslední dvě utkání zde černobílý balet vyhrál (1:2, 0:1). Po podařeném domácím vystoupení proti Žižkovu udělal v základní sestavě realizační tým jedinou změnu, kdy Kubu Šípka nahradil po boku Honzy Pázlera Libor Žondra. Ač byla v nedělním duelu k vidění celá řada šancí, několikrát byla nastřelena branková konstrukce, tak se více než tisíc diváků branky nakonec nedočkalo.
6. kolo, neděle 27. 8. 2017, 17:00

FK Fotbal Třinec

0:0
0:0

Rozhodčí: Marek – Podaný, Hock. ŽK: 19. M. Čelůstka – 28. Mudra, 65. Žondra. Počet diváků: 1077.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Reintam, Ižvolt (90. Velner), Kateřiňák, Šumbera – Dedič (90. Juřena), Vaněk.
FC Hradec Králové: Ottmar – Mudra, Čech, Nosek, Plašil – Schwarz – Krátký, Zorvan (56. Černý), Súkenník (57. Vlkanova) – Žondra, Pázler (87. Pajer).

Zápas začal svižně z obou stran. První možnost ohrozit branku si připravili Votroci již ve 3. minutě. Žondra prodloužil na Pázlera, ten ač tísněn dvěma hráči dokázal vystřelit na domácího gólmana Palečka, ten však jeho střelu s vypětím všech sil vyrazil. Obrovskou šanci měl o pár minut později Martin Nosek. To když Pázler z trestného kopu poslal tvrdou střelu na Palečka, ten ji opět dokázal pouze vyrazit, míč skončil u Noska a ten z malého vápna pálil pouze do břevna. Následně se kulatý nesmysl odrazil před branku a domácí se již poté dokázali ubránit rychlým odkopem. Velká škoda!

V 19. minutě se střelec Pázler opět postavil k zahrání standardní situace, ale jeho pokus tentokrát těsně minul pravou šibenici třinecké branky. Domácí zlobili hlavně centrovanými míči, ať už ze hry nebo ze standardních situací. Vše však dokázala defenziva Hradce řešit, případně míč stáhl zkušeně do bezpečí Radim Ottmar. Přestože oba týmy hrály aktivní, útočný fotbal, tak dominovala především obrana a brankáři nad útočnými snahami.

Druhý poločas začal náporem Třince, který byl v několika případech velmi blízko ke vstřelení úvodní branky. Ale na straně Votroků buď stál dobře připravený Ottmar, nebo dobře postavená branková konstrukce. To platilo například ve 49. minutě, když si na centr z levé strany naběhl domácí Dedič a ranou orazítkoval břevno. Míč po jeho ráně skončil jen pár centimetrů před brankovou čarou hradeckého týmu.

Trenér Karel Havlíček na sílící třinecký tlak reagoval dvojím střídáním, na hřiště se dostal Milan Černý a Adam Vlkanova. Po jejich příchodu se hra skutečně více přelila do středu hřiště a prvně jmenovaný se dokonce po hodině hry dostal před domácího Palečka. Jeho přízemní pokus skončil jen těsně vedle levé tyče. Napodobit ho mohl za chvíli i Adam Vlkanova, ale jeho bomba nabrala obrácenou faleš a nakonec zamířila až k rohovému praporku.

Domácí borci měli na hřišti viditelnou výškovou převahu. Konkurovat jim mohl jedině Libor Žondra. Při každém centru před Radima Ottmara museli být hradečtí zadáci v pohotovosti. Dopředu to také bylo hodně složité, a tak závěr utkání přinesl spíše boj a obranné zákroky hradeckých fotbalistů, než pohlednou kombinaci. Hradečtí však všechny souboje dokázali ustát a na půdě Třince doslova vydřeli alespoň bod za bezbrankovou remízu.