Z Třince se vracíme s bodem

17. 8. 2019   |   Admin
Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představili v Třinci. Branka mohla padnout již v první půli, ale výhodu pokutového kopu nevyužil Erik Prekop. Votroky tak poslal do vedení na začátku druhého dějství Adam Vlkanova. Domácí vyrovnali v závěru po ojedinělé příležitosti, prosadil se Valenta.
5. kolo, sobota 17. 8. 2019, 10:15

FK Fotbal Třinec

1:1
0:0

Branky: 83. Valenta – 48. Vlkanova. Rozhodčí: Petřík – Dresler, Lakomý. ŽK: 17. Bedecs, 62. Cienciala, 78. Gáč, 85. Arroyo, 90+3. Valenta, 90+3. Kušnír, 90+4. Kubala – 63. Kvída. Počet diváků: 842.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Omasta, Bedecs, Gáč, Janoščín (46. Kušnír) – R. Vaněk I. (61. Valenta) – Hlúpik, Machalík, Cienciala (81. Wojnar) – Arroyo, Kubala.
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, Zbrožek – Ch. Frýdek, Vlkanova (81. Doležal), Djurdjević (90. M. Černý) – Prekop (58. Firbacher).

V prvním poločase byli fotbalisté Hradce Králové aktivnějším týmem, leč dlouho nepřicházel žádný slibný střelecký pokus. To se změnilo v 17. minutě, kdy v pokutovém území fauloval domácí Bedecs Honzu Kvídu a sudí Petřík nařídil penaltu. K exekuci se postavil Erik Prekop a kulatý nesmysl poslal k pravé tyči. Avšak gólman Adamuška vystihl stranu a skvěle vyrazil. Poradil si i s následnou dorážkou a výrazně podržel svůj tým.

Pak se hned dvakrát dostal do zakončení kapitán Jakub Martinec. V prvním případě pálil v sedě po přímém kopu, Adamuška pohotově zasáhl. V druhém  hlavičkoval po centru Frýdka, balon však mezi tři tyče nezamířil.

Hned v úvodu druhého dějství byli Votroci za svou aktivitu po zásluze odměněni. Na pravé straně se skvěle uvolnil Robert Jukl, následně vypálil na Adamušku, ten vyrazil na připraveného Adama Vlkanovu, který s ledovým klidem uklidil do branky, 0:1. Pro Adama je to již třetí branka v letošní sezoně. Další možnost na měl v 59. minutě agilní Christian Frýdek, jenž se prosmýkl po levé straně a technickým pokusem prověřil domácího gólmana.

Radim Ottmar se připomněl v 65. minutě, kdy se hráči Třince po dlouhé době dostali před hostující svatyni. Po rohovém kopu zakončoval nepřesně Hlúpik. To samé platilo i pro Urmu na straně druhé, ten z první přestřelil. Třinecký brankář musel být v pozoru i při prudké ráně Roberta Jukla zpoza šestnáctky, Adamuška s vypětím všech sil jedovatý projektil lapil.

Třinec se zničehonic dočkal v 83. minutě vyrovnání. Střídající zkušený matador Ondřej Kušnír nacentroval přesně na hlavu nehlídaného Valenty, který poslal balon do hradecké sítě. Radim Ottmar byl bez šance.

Votroci se s remízou nechtěli spokojit a nadále podnikali nebezpečné výpady. Nejprve měl obrovskou možnost Jakub Martinec, Adamuška jeho střelu bravurně vychytal. V 90. minutě mohl definitivně rozhodnout Frýdek, krásně vypálil z hranice pokutového území, míč minul břevno o centimetry. V samotném nastavení pak o osudu dopoledního duelu málem rozhodl Třinec, po rohovém kopu dostal balon do sítě aktivní Kušnír, leč branka nebyla kvůli ofsajdu uznána.