Tři trefy nestačily. Hradecké dorostenky po boji padly s Libercem

2. 9. 2023   |   jt | Foto: Karolína Soukalová
Dorostenky FC Hradec Králové sahaly po prvních bodech v sezoně, ale nakonec po boji a gólové přestřelce prohrály se Slovanem Liberec 3:4. Dvě branky domácího týmu v zápase 3. kola první ligy vstřelila Natálie Kratochvílová, třetí přidala Anna Hauferová. V dalším utkání Východočešky přivítají Spartu Praha.
3. kolo, sobota 2. 9. 2023, 13:00

FC Slovan Liberec

3:4
1:1

Branky: 13. a 60. Kratochvílová, 72. Hauferová - 38. a 57. Ševčíková, 61. Elgheriani, 75. Librová. Rozhodčí: Šabacká - Šťastný, Pešava. Bez karet. Diváci: 43.

Mikanová - Čapková, Pražáková, Hamplová, Zákravská (46. Kurfürstová) - Zehetgruberová, Hauferová (81. Jančová), Soukalová, Volhejnová - Kratochvílová, Typltová (58. Josková).

Dorostenky FC Hradec Králové vstupovaly do utkání proti Slovanu Liberec s cílem pokusit se získat první body v sezoně. A nakonec v duelu s nováčkem soutěže od toho nebyly daleko. Již po necelé čtvrthodině Natálie Kratochvílová připravila o míč hostující stoperku a dostala mladé Východočešky do vedení. Hradecká útočnice měla ještě další možnosti navýšit skóre, ale napálila břevno.

Poté se do hry dostal i Liberec a několikrát zahrozil, jmenovitě zejména Jana Csizmaziová. Hradecký tým měl několikrát i velké štěstí, že neinkasoval, ale po střele Anny Ševčíkové sedm minut před přestávkou už bylo vyrovnáno.

Po změně stran tatáž hráčka dostala Liberec do vedení opět střelou zpoza šestnáctky. Hradecké dorostenky vrátila do hry znovu Natálie Kratochvílová, která z pravé strany vlétla do pokutového území a střelou na zadní tyč vyrovnala. Nerozhodný výsledek vydržel minutu, než napřáhla ke střele Amal Elgheriani a liberecký tým opět vedl.

Podruhé v utkání domácí hráčky srovnaly krok, když se po rohovém kopu prosadila Anna Hauferová. Jenže ani tentokrát smírný stav dlouho nevydržel. Naději na bodový zisk sebrala hradeckému týmu dorážkou zblízka Sofie Librová.

I. liga WU18 – 3. kolo: Sparta Praha - Slavia Praha 3:7, Slovácko - Brno 8:0, Plzeň - Ostrava 3:2 po pen. (4:2), Pardubice – Dukla Praha 9:1.

4. kolo - neděle 10. září, 13.30: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha (hř. FC Olympia HK).

Jiří Hampl, trenér: „V zápase se nám podařilo splnit jeden z cílů, který jsme si dali a tím bylo již konečně vstřelit branku. Podařilo se nám to hned třikrát, ale bohužel ani to nestačilo na bodový zisk. Utkání jsme začali aktivně a prvních 25 minut holky zvládly na jedničku, vstřelily úvodní branku a vytvořily si další příležitosti. Bohužel jejich neproměnění nás možná dělilo od té vytoužené bodové radosti. S výkony hráček na hřišti jsme velmi spokojeni a věříme, že jdeme správnou cestou a holky půjdou herně stále kupředu. Musíme se však ponaučit ze situací, které zapříčinily naši prohru. V tomto směru musím zmínit nekoncentrovanost, která po našich vyrovnávacích brankách dovolila soupeřkám zase o gól odskočit. A zároveň nesmíme dostávat branky ze střel ze vzdálenosti větší šestnácti metrů. Ty bohužel utkání otočily ve prospěch Liberce."

Anna Hauferová, autorka branky v utkání: „Zápas s Libercem byl velice napínavý a vyrovnaný. Snažily jsme se hrát kombinačně a byly jsme více důraznější v soubojích oproti minulým zápasům. V některých chvílích jsme byly i lepší, a dostávaly se do několika šancí. Podařilo se nám vstřelit tři góly, bohužel to na bodový zisk nestačilo. Mrzí nás to, ale věřím, že když budeme takhle pokračovat, tak budeme získávat body."