Tři body vystřelil Jakub Šípek

21. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
V rámci 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sehráli fotbalisté Hradce Králové vyrovnaný zápas s pražským Vyšehradem. K vidění byla jediná branka, o kterou se v závěru prvního poločasu zasloužil Jakub Šípek. Votroci si tak připisují již čtvrtou výhru v řadě a zůstávají na třetím místě tabulky.
9. kolo, sobota 21. 9. 2019, 17:00

FC Slavoj Vyšehrad

1:0
1:0

Branka: 43. Šípek. Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Mojžíš. ŽK: 11. Kopečný, 50. Vlkanova, 55. Šípek, 59. Ch. Frýdek, 78. Leibl – 53. Veselý, 83. Verner. Počet diváků: 750.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Zbrožek, Vlkanova, Jukl, Soukeník (46. D. Procházka), Ch. Frýdek (70. Leibl) – Šípek (87. Firbacher).
FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Drozda, Rataj (58. Drobílek) – Veselý (82. Vejvar), Laňka, Kozel (69. Mashike Sukisa), Verner, Jablonský – Pouček.

První poločas nabídl divákům na Všesportovním stadionu v Malšovicích vyrovnanou bitvu. Obě mužstva vycházela ze zajištěných obran a podnikala rychlé útoky. Nebezpečný projektil vyslal hned v úvodu hostující Rataj, míč zamířil těsně vedle pravé tyče. Votroci zahrávali několik rohových kopů, ve vzduchu dominoval brankář Otáhal. Velkou možnost na první branku utkání měl vyšehradský Veselý, který pálil z bezprostřední blízkosti, Ottmar byl připravený.

V 19. minutě si velkou možnost vypracoval Adam Vlkanova, jenž zakončoval z pravé strany, chyběla větší přesnost. I u další šance byl agilní Vlkanova, tentokrát pálil na bližší tyč, Otáhal pohotově lapil kulatý nesmysl. Plné ruce práce měl hostující brankář i po nebezpečné hlavičce Šípka, Otáhal musel vyrazit nad břevno. A ve 43. minutě se domácí příznivci konečně dočkali. Rychlý přechod do útoku perfektně využil mladík Jakub Šípek, který se moc nerozmýšlel a z voleje napálil míč do sítě. Otáhal neměl žádnou šanci, 1:0.

Na začátku druhé půle zkusil své štěstí z uctivé vzdálenosti kapitán Martinec a mířil těsně nad břevno. Votroci mohli zvýšit vedení v 58. minutě, střídající Daniel Procházka vybojoval ve vápně balon a prudce vypálil, gólman Otáhal skvěle zasáhl a udržel tak Vyšehrad ve hře.

Pražané drželi míč častěji na svých kopačkách, snažili se o postupné útoky, ale do pokutového území Votroků se dostávali jen sporadicky. V 79. minutě střílel z hranice velkého vápna Jablonský, míč se odrazil na levou stranu, odkud pohotově zakončoval Šandera. Jeho pokus měl slušné parametry, ale Radim Ottmar prodal své zkušenosti a bezpečně ukryl míč do své náruče.

Zkušený Jablonský měl další možnost i v 85. minutě, jeho padající list musel s vypětím všech sil vyrazit Ottmar. V samotném závěru mohl Hradec potvrdit vítězství druhou brankou. Nejprve Firbacher v jasné šanci trefil tyč. Hned vzápětí měl z podobné situace velkou příležitost i Vlkanova, Otáhal však bleskově vyběhl a Adama vychytal. Leč Votroky to mrzet nemuselo, jelikož sobotní duel již dovedli do tříbodového konce.