Votroci vykradli Stínadla! Jedinou branku utkání zapsal Vašulín

7. 4. 2024   |   Matěj Hašek
Votroci vyrazili v rámci 27. kola FORTUNA:LIGY do Teplic, kde chtěli ukořistit veledůležité body. Za tímto cílem nasměroval hradecké fotbalisty Vašulín, když v 6. minutě využil chyby Grigara. Druhý poločas se nesl v duchu teplického tlaku, ale skvělá defenziva Východočechů se Zadražilem v čele za svá záda nic nepustila. Výhra 1:0 znamená pro černobílé barvy posun na 9. místo tabulky.
27. kolo, neděle 7. 4. 2024, 15:00

FK Teplice

0:1
0:1

Branky a nahrávky: 6. Vašulín

Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Pfeifer.

Žluté karty: 27. Chaloupek, 38. Jásir, 72. Mareček – 35. Krejčí, 38. Klíma, 40. Kučera, 52. Kodeš, 91. Harazim, 93. Pudhorocký.

Držení míče: 53 % : 47 %. Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:3.

Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:17.

Diváci: 4621.

FK Teplice:

Grigar – Kričfaluši, Chaloupek, Mičević – Bílek (71. Radosta), Mareček, Jukl (83. Bednár), Labík (59. Švanda) – Jásir, Trubač (59. Čerepkai), Fila.

Zadražil – Klíma, Kodeš, Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí (69. Horák) – Čmelík (61. Pudhorocký), Pilař (69. Juliš) – Vašulín (80. Hais).

Jedinou branku poločasu daroval Vašulínovi Grigar

Hned z prvních minut bylo zřejmé, že Votroci nepřijeli do Teplic jenom na výlet, už ve 3. minutě se totiž k nebezpečné střele z hranice vápna dostal Čmelík, bohužel mířil těsně mimo. Následně zahrozili domácí, když přímý kop Bílka musel vyrážet Zadražil. Z úvodních šancí tedy gól nepadl, o necelé dvě minuty později už ano. Obrovské minely se dopustil teplický brankář Grigar, který zřejmě vůbec neviděl atakujícího Daniela Vašulína, jenž ho při rozehrávce o míč obral a následně zakončil do prázdné brány – 1:0 pro Hradec.

Po čtvrt hodině hry došlo ve vápně hostů k nepříjemné srážce mezi Zadražilem a Jásirem. Z nezaviněné kolize naštěstí oba hráči odešli bez větších zranění. V zápase následovala pasáž, kdy se Votroci snažili kontrolovat hru s vidinou další střelecké příležitosti. Řada nepřesností však černobílé do větší šance nepouštěla. Místo toho se musel ve 25. minutě činit Zadražil, který z bezprostřední blízkosti fantasticky vychytal Labíka.

Odbila úvodní půlhodina a Zadražil se zrovna otáčel za zakončením Marečka, jehož rána z první nemířila vůbec daleko od levé tyče hradecké svatyně. Na Sklářích byla nadále znát snaha o vyrovnání, to dokumentovala i střela zkušeného Trubače, který naštěstí pro Votroky vystrašil jen fanoušky za bránou. Ke konci poločasu se začalo přiostřovat a standardních situací okolo hradeckého vápna přibývalo. Z jedné takové toužil Zadražila překonat Labík, jeho kroucený pokus takřka od rohového praporku skončil na břevnu. Žádnou z šancí Severočeši nevyužili, a tak si Hradečáci do kabin nesli vedení 1:0.

Zadražil zamkl na několik západů

Start druhé půle se nadále nesl ve znamení teplického tlaku, a tak musel v 53. minutě nebezpečný centr odklízet Klíma. O pár vteřin později přišlo i zakončení, Jásirova hlavička ale gólové parametry rozhodně neměla. To v 59. minutě už domácí balón za záda hradeckého brankáře dotlačili, zanedlouho se ovšem ukázalo, že celé situaci předcházel ofsajd, a tak branka nemohla být uznána.

Po této akci se Královéhradečtí začali Teplickým herně vyrovnávat, o čemž svědčil i slibně rozehraný roh, po kterém se ke střeleckému pokusu dostal Dancák, ten svůj projektil ale nasměroval hodně vysoko nad bránu Grigara. Snad i kvůli vysokým teplotám už byla na hráčích obou celků znát únava, a tak trenér Horejš vyslal na plac Horáka s rychlým Julišem. Očekávaný protiútok se však nekonal. Místo toho zahrozily Teplice, kdyby Jásir hlavičkou trefil prázdnou bránu, mohlo být srovnáno.

Další slibné zakončení Teplic přinesla 82. minuta, když se k hlavičce po standardní situaci prorval Fila. V závěrečných minutách bylo na východočeském týmu znát, že chce utkání dotáhnout do vítězného konce, a tak se nikam nespěchalo. I tak se v zajímavé pozici ocitl Vašulín, který ještě vracel míč před bránu, k zakončení to ale nevedlo. Na druhé straně se musel v 88. minutě znovu blýsknout Zadražil, který si poradil s přízemní střelou z přímého kopu, přičemž soupeři nedovolil ani dorážku. Více se toho již nestalo, a tak Votroci slaví důležitou výhru 1:0, která je vynesla na 9. místo FORTUNA:LIGY.

Hodnocení Ondřeje Prášila

„Dnes rozhodla efektivita. Málokdy se stane, že soupeř nevystřelí na bránu, a přesto prohrajete zápas. Vypracovali jsme si dost střeleckých příležitostí, rohových kopů, ale nepodařilo se nám vstřelit gól. V posledních zápasech jsme dostali dost gólů, i když ne vinou brankáře, tak jsme chtěli vrátit do sestavy Grigara a dát týmu nový impuls. Bohužel přišla chyba, i když na inkasovanou branku jsme zareagovali skvěle. Na lavičce nám chyběl hlavní trenér Frťala, ale příprava na zápas probíhala standardně. Za ty roky, co spolupracujeme, jsem za něj vedl jako hlavní kouč tři utkání a všechna jsme prohráli.“