Dlouhá přesilovka Hradci body nepřinesla. V Teplicích padl 0:1

2. 4. 2023   |   Tomáš Kalas
Když dostal ve 47. minutě teplický Núr druhou žlutou kartu, Hradečtí věřili, že duel na Stínadlech dokáží zvrátit na svou stranu. V zápase 25. kola totiž prohrávali po penaltě, kterou ve 22. minutě proměnil Matěj Hybš. Přestože Votroci ve druhém poločase tlačili a měli jednoznačně více ze hry, zpod Krušných hor nakonec odjíždí bez bodu. Prohra 0:1 tak zanechala Hradec na devátém místě tabulky.
25. kolo, neděle 2. 4. 2023, 16:00

FK Teplice

1:0
1:0

Branky a nahrávky: 22. Hybš (pen.).
Rozhodčí: Zelinka – Hurych, Vyhnanovský.
Žluté karty: 25. Hybš, 42. Núr – 45+5. Čech, 49. Kodeš.
Červené karty: 47. Núr.
Držení míče: 46 % : 54 %. Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:4.
Rohové kopy: 5:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:13.
Diváci: 2 073.

FK Teplice:

Grigar – Mareček, Mičević, Chaloupek – Hybš, Kučera, Trubač (90+1. Žák), Jukl, Vondrášek (81. Hora) – Núr, Gning (75. Kodad).

Bajza – Leibl, Čech, Klíma – Ryneš, Kodeš (63. Rada), Smrž, Gabriel – Pudhorocký (46. Koubek) – Vašulín, Kubala (89. Dvořák).

Teplice šly do vedení z penalty

Zatímco Teplice hrály o odlepení se z posledního místa, Hradec se výhrou mohl přiblížit první šestce. Váha duelu se projevila v prvních minutách, kdy se rozhodně neodehrávala nijak záživná podívaná, spíše boj o každý míč. Hru Votroci rozhýbali až na začátku osmé minuty. Ryneš poslal průnikovou přihrávku na Vašulína, před nímž se otevřel prostor. Jeho ostrý pokus z levé strany ale vyrazil na roh Grigar.

Severočeši se naopak blýskli v začátku druhé desetiminutovky. Povedenou pasáž jim zahájil Gning, který se uvolnil a pálil Bajzovi na bližší tyč, hradecký gólman musel jenom vyrazit na rohový kop. Krátce poté však zahrál těsně před vápnem rukou Gabriel a Marečkův centr na zadní tyč musel Bajza kontrolovat. Nejhorší moment však přišel pro Východočechy ve 20. minutě. Vondrášek byl po Gningově vzdušné přihrávce v šestnáctce faulován Rynešem a sudí Zelinka nařídil penaltu pro Teplice.

K pokutovému kopu se postavil Matěj Hybš a volil zakončení k pravé tyči. Slovenský gólman ve službách Votroků sice rukou míč zasáhl, od ní se ale odrazil jenom do břevna a za brankovou čáru. Hybš mohl být poté v 25. minutě rád, že za ostrý skluz na Gabriela dostal pouze žlutou kartu a celá situace nebyla pod komplexnějším zkoumáním videorozhodčího.

Núr dostal červenou, Hradec z náporu nesrovnal

Start druhé půle nebyl pro Teplice zrovna příjemný. Už ve 47. minutě šel Núr do souboje s Čechem kopačkou nad úrovní pasu, zásahem do obličeje mu způsobil tržnou ránu na nosu, a protože již jednu žlutou kartu ve 42. minutě dostal, krátce po výkopu druhé pětačtyřicítky putoval pod sprchy. Hostům se tak otevřel prostor zvrátit nepříznivě se vyvíjející duel.

A nápor zahájili velmi slibně. V 57. minutě se po Leiblově sklepnutí dostal do prostoru Vašulín, následovala přihrávka na malé vápno pro Kubalu, který se do zakončení sice tlačil, v poslední chvíli jej ale předstoupil Mičevič a balon odvrátil na rohový kop. Myslet ale museli Votroci taktéž na zadní vrátka. V 70. minutě se po Čechově chybě vydal do úniku Gning, v posledním momentu si ale míč příliš předkopl a Hradečtí stále žili.

V úplném závěru se fakticky hrálo na jednu branku. Skláře držel ve hře Grigar, který se vytáhl proti skvělé hlavičce Adama Gabriela z prostoru penalty. Neuspěl ani Jakub Rada, jehož přímý kop srazila zeď. Svěřenci trenéra Koubka sice ještě dostali osm minut nad rámec základní hrací doby a ke srovnání chybělo málo, Gabriela však v závěru z ostrého úhlu vychytal Grigar. Hradec tak padl 0:1 a z Teplic body neodvezl.

Hodnocení Zdenka Frťaly (Teplice):

"Už o poločase jsem klukům říkal, že jim není co vytknout. Soupeři jsme se vyrovnali v agresivitě, i když zápas ovlivnilo vyloučení. Proti němu ale nemůžeme nic říct. Moji hráči podali heroický výkon, nechali tam všechno. Měli jsme dva týdny na to, abychom si stanovili zásady, které povedou k úspěchu. Dneska kluci ukázali, že dokážou zápas odjezdit na krev. To jsou zásadní parametry, které musíme splnit, lepší fotbalové výkony pak přijdou. Vyloučení nás ještě víc semklo. Soupeř měl nějaké závary, ale kromě jedné hlavičky neměl žádné další vyložené šance."