FC Hradec Králové2:1

20. kolo, středa 27. 4. 2022, 17:00

2:1
2:1

Branky: 33. Štěpánek, 44. Petrus – 36. Doležal. Rozhodčí: Hlaváček – Gunitš, Hrivík. ŽK: 87. Kopecký – 56. Kateřiňák, 70. Prekop. 160 diváků.

TJ Sokol Živanice:

Frydrych – Buriánek, Vobejda, Kakrda, Polák – Štěpánek (64. Pánek), Langr, Kopecký, Nikodem – Spěvák, Petrus (73. Václavek).

Čábelka – Harazim, Kadrmas, Kutík (89. Březák) – Soukeník – Jurčenko (60. Hlaváč), Kateřiňák, Dvořák, Doležal (69. Hájek) – Rybička (60. Kosař), Prekop.

V souboji tabulkových sousedů šli Živaničtí do vedení ve 33. minutě, když centrovaný míč skluzem uklidil za Čábelkova záda Pavel Štěpánek – 1:0. Černobílí tak byli potrestáni za to, že několik svých povedených fotbalových akcí, které brance předcházely, nedokázali zužitkovat ke střelení gólu.

Vyrovnání se Hradec dočkal ve 36. minutě, když se pěknou ranou prezentoval David Doležal a na jeho střelu byl zkušený gólman Luděk Frydrych krátký – 1:1. Pak následovaly dvě obrovské šance černobílých, nejprve střela Erika Prekopa jen rozezvonila tyčku, svůj nájezd na Frydrycha následně neproměnil v gól Petr Rybička, když přeloboval nejen brankáře domácích, ale i jeho branku.

A tak domácí přišli těsně před přestávkou s rozhodujícím úderem. Opět jim k tomu pomohl přesný centr před branku Marka Čábelky, na který si naběhl David Petrus a uklidil míč do hradecké sítě podruhé – 2:1.

V úvodu druhého dějství se Votroci dožadovali pokutového kopu za faul na Doležala, ale píšťalka rozhodčího Erika Hlaváčka zůstala němá. Hradec přesto dokázal domácí celek v poli přehrávat, jenže převaha nevedla k vyrovnávací brance. Všechny body tak zůstaly tentokrát v Živanicích, které tím Votrokům oplatili alespoň částečně vysokou pětigólovou porážku z úvodu ligy.

Karel Krejčík: Výsledek zápasu je pro nás velkým zklamáním. Nastoupili jsme velmi dobře posíleni hráči z áčka a věřil jsem, že v této sestavě budeme úspěšní. Domácí se však na pro ně až existenční zápas dobře připravili, hráli zodpovědně a předčili nás nasazením a důrazem. Nám nepomohla ani větší fotbalová kvalita, převahu jsme sice měli, ale ve hře jsme se nevyvarovali mnoha nepřesností, zvláště ve finální fázi, kdy jsme často volili zbytečně složitá řešení situací. Živanice dnes šly za body odhodlaněji a s větším zápalem.