Rezerva podzim úspěšně nezakončila

14. 11. 2022   |   Melánie Moníková
B-tým Hradce Králové utrpěl v posledním ligovém kole podzimní části ČFL porážku 0:6 na půdě Velvar. Duel probíhal za velice špatného počasí, na hřišti panovala hustá mlha, která oběma soupeřům znesnadňovala průběh celého utkání. Lépe se s ní vypořádali domácí, kteří si dokráčeli pro zřetelné vítězství.
15. kolo, sobota 12. 11. 2022, 14:00

TJ Slovan Velvary

6:0
2:0

Branky: 39. Vopat, 44. Valenta, 46. Vopat, 49. Kott, 81. Vopat, 89. Vopat.

Rozhodčí: Severýn – Švorc, Polena.

Žluté karty: 77. Šustr – 23. Holovatskyi, 36. Kosař, 52. Schmoranz, 78. Mahr.

Červené karty: 78. Kosař (2. ŽK).

Diváci: 160.

TJ Slovan Velvary:

Štefan – Šustr, Schneider (70. Březina), Šimkovský (79. Jelínek), Vopat, Valenta (70. Duong), Kott (55. Šlegl), Chábera, Drozda, Richter (79. Novotný), Rubeš.

FC Hradec Králové B:

Vízek – Holovatskyi (68. Houdek), Hlaváč, Baloun, Mahr (83. Zengler), Kadrmas, Šípek, Březák (46. Schmoranz), Boniš, Kosař, Hájek.

Reportáž z utkání nebylo možno napsat, na hřišti panovalo špatné počasí, které neumožnilo pořízení video-záznamu. Ze zápasu přinášíme detailní hodnocení trenéra Aleše Čvančary.

Aleš Čvančara (trenér): Do zápasu se zkušeným soupeřem jsme vstoupili aktivně, po ziscích jsme byli schopni předvést rychlou přechodovou fázi. Velkou šanci jsme měli kolem 35. minuty, kdy Lukáš Hájek postupoval sám na brankáře, jenž však vytáhl fantastický zákrok a gólu zabránil. Následně jsme dostali hloupý gól, kdy se výstavně trefil z větší vzdálenosti zkušený Vopat. V závěru první půle měl soupeř stejnou příležitost jako předtím Hájek, na rozdíl od nás ji však proměnil.

Bohužel nám absolutně nevyšel vstup do druhého poločasu, kdy jsme po autovém vhazování protivníka inkasovali potřetí a z následného rohového kopu také počtvrté. Dalo by se říct, že v tu chvíli bylo po zápase, na druhou stranu musím ocenit, že jsme se snažili výsledek zkorigovat do příznivější podoby, snaha se klukům upřít nedá. Náznaky jsme sice měli, ale branku jsme vstřelit nedokázali, což nás trochu zlomilo. V 78. minutě přišel nesmyslný druhý faul Jakuba Kosaře u rohového praporku na půlce soupeře, za což náš hráč viděl červenou kartu, což nás definitivně zlomilo. Následně jsme dostali ještě dvě branky a prohráli 0:6. Výsledek je strašidelný, je to kaňka na celém podzimu, který ale jinak zase tak špatný nebyl.