Start zimní přípravy rozhodl penaltový rozstřel

První přípravné utkání sehrály juniorky proti divizním ženám Chotusic.

0:1

Branka: Koudelová

Šimánek – Novotná, Pokorná, Uhnavá, Doležalová-Hrušková, Soukalová, Hamplová, Kácovská-Koudelová, Zemanová

Střídaly: Jelínková, Žantová

V improvizované sestavě způsobené karanténou, nemocemi a izolacemi, odehrály dnes juniorky své první přátelské utkání. Nastoupily proti ženskému družstvu z Chotusic, které hraje divizní soutěž a po podzimu se pohybuje na vrchních příčkách tabulky.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním měl soupeř větší herní převahu, kterou korunoval brankou už v 7. minutě. Po kombinaci se prosadil středem pokutového území a nedal našemu brankáři (žákovský záskok za nemocné golmanky) šanci. I v dalších minutách trvala převaha na straně žen, která pramenila z vítězných osobních soubojů a nerozehranosti našich děvčat. Po následné sérii pěti rohových kopů, které jsme dokázali ubránit, se pomalu hra začala vyrovnávat a holky si začínaly více věřit v přechodu do útoku i kombinační hře.

V poločasové přestávce jsme rozebrali průběh dosavadního utkání a udělali pár změn v rozestavení. Tím jsme se pokusili oživit celkovou hru, což se po několika minutách druhé půle začalo dařit. Navíc naše hráčky začaly mít i fyzickou převahu a do útoků s následným ohrožením branky se dostávaly mnohem častěji. Bohužel k naší smůle nedokázaly zacílit přesně. Jednou míč skončil na tyči, ostatní šance branku minuly, nebo skončily po zaváhání v zakončení na kopačkách soupeře. Největší překážkou v přechodu do útoku pro nás byl offside systém praktikovaný Chotusicemi. Na tom budeme muset zapracovat, abychom s těmito situacemi příště naložili lépe. Ale i při tomto způsobu bránění jsme se nakonec dokázali prosadit a po hezké kombinaci útočnic, které šly samy na brankářku, jsme vstřelili gól, který už nějakou chvíli visel ve vzduchu. Vyrovnávající hráčkou byla nakonec Adéla Koudelová. Zbytek zápasu přinesl ještě několik příležitostí na obou stranách, ale i díky dobře chytajícím brankářům a zákrokům obránkyň, již nikdo v základní době neskóroval.

V následném penaltovém rozstřelu byly úspěšnější domácí hráčky, které zvítězily 3:2 a proměnily ho tak v bod navíc. Z první přípravy máme dobré dojmy, některé hráčky mile překvapily a předvedená hra se každou minutou zlepšovala, což je pro další zápasy dobrá zpráva. Do přípravy se po půlroční pauze zapojila Anička Jelínková a máme radost, že se takto rozhodla. Poděkování patří všem zúčastněným a rodičům děvčat, jelikož v této době je zázrak vůbec zápas odehrát.