Sparta byla nad síly. Dorostenky vzdorovaly do konce poločasu

10. 9. 2023   |   jt | Foto: Karolína Soukalová
Dorostenky FC Hradec Králové WU18 prohrály v utkání 4. kola první ligy se Spartou Praha 0:9, když se držely téměř do přestávky. Potom už se projevila větší síla favorita. V dalším utkání se mladé Východočešky představí na půdě Slovácka.
4. kolo, neděle 10. 9. 2023, 13:30

AC Sparta Praha

0:9
0:3

Branky: 44., 64., 89. a 90. Trachtová, 5. a 61. Truksová, 51. a 65. Stibůrková, 38. Balázsová. Rozhodčí: Kánská - V. Brzková, A. Brzková. Bez karet. Diváci: 60.

Rajsnerová - Vyčítalová, Pražáková, Hamplová, Čapková (69. Kurfürstová) - Zehetgruberová, Hauferová, Soukalová (72. Hosová), Volhejnová (66. Koudelová) - Kratochvílová (72. Kašparová), Typltová (58. Zákravská).

V utkání s pražskou Spartou, jedním z favoritů soutěže, se dorostenky FC Hradec Králové držely poločas, kdy po brzké brance Elišky Truksové již v páté minutě, dokázaly silnému soupeři čelit, ale před přestávkou inkasovaly další dvě branky.

Mladý hradecký tým, v němž dostávají prostor talentované žákyně, předvedl snaživý a bojovný výkon, ale Pražanky byly nad jeho síly. O výsledku rozhodly v rozmezí 51. a 65. minuty čtyři trefy sparťanek, v jejichž středu vynikala autorka čtyř branek Adéla Trachtová.

V hradeckém dresu si premiéru v nejvyšší dorostenecké soutěži odbyly věkem starší žákyně - reprezentační brankářka Kristýna Rajsnerová a obránkyně Sára Hosová. V dalším utkání fotbalistky FC Hradec Králové vyrazí na Slovácko.

Výsledky - 4. kolo: Slavia Praha - Slovácko 5:1, Liberec - Ostrava 6:2, Dukla Praha - Plzeň 2:5, Brno - Pardubice 3:2.

Další zápas - 5. kolo, sobota 16. září, 14:00: 1. FC Slovácko - FC Hradec Králové (hř. Dolní Němčí).

Jiří Hampl, trenér: „Výsledkově hodnotit utkání se Spartou nemá v tomto případně smysl, jelikož bychom se bavili o debaklu. Prvních pětatřicet minut v parném počasí ještě naše hráčky stačily držet krok, ale potom rozhodly zkušenosti, fyzička a individuální kvality sparťanek. Byly důraznější v dohrávání herních situací i v osobních soubojích, dále mají stejnou kvalitu na hřišti i na střídačce a právem patří mezi nejlepší celky ligy. Trochu jiný herní styl Sparty nám zase odhalil spoustu chyb na naší straně, které se pokusíme do budoucna odstranit, abychom byli alespoň trochu konkurenceschopní. Nyní nás čeká opět těžké na utkání na Slovácku, kde se pokusíme uhrát přijatelný výsledek."