Nevyužití přesilovky stálo Votroky body

15. 8. 2021   |   FC Hradec Králové
Domácí Slovácko bylo v průběhu prvního poločasu aktivnějším týmem, ale zejména díky skvělým zákrokům Fendricha byl stav vyrovnaný. Po smolném odrazu v hradeckém vápně se po přestávce dostali do vedení. Poslední půlhodinu pak Votroci měli šanci srovnat i díky početní převaze. Tu však Hradečtí nevyužili a připisují si tak první porážku.
4. kolo, neděle 15. 8. 2021, 16:00

1.FC Slovácko

1:0
0:0

Branky: 51. Mareček. Rozhodčí: Batík – Hájek, Ratajová. ŽK: 27. Petržela, 75. Svědík (trenér) – 33. Vlkanova, 87. Urma, 89. Vašulín. ČK: 60. Mareček, 75. Svědík (trenér). 3657 diváků.

1.FC Slovácko:

Nguyen – Šimko, Daníček, Kadlec – Reinberk (90+3. Divíšek), Mareček, Havlík, Sadílek (90+3. Kohút), Holzer (78. Tomič) – Petržela (63. Kalabiška), Jurečka (79. Šašinka).

Fendrich – Mejdr, Donát (76. Kateřiňák), Klíma (53. Král), Urma – Kodeš, Rada – Prekop (85. Záviška), Dvořák (85. Novotný), Vlkanova – Vašulín.

Domácí si v prvních minutách vypracovali mírnou převahu, přičemž nebezpeční byli hlavně po pravé straně, kde operoval Milan Petržela. Nejdřív ale Daniel Mareček hlavičkoval nepřesně, na centr Marka Havlíka z přímého volného kopu zase nedosáhl Michal Kadlec ani Vlastimil Daníček.

V 19. minutě se domácí dostali k prvnímu opravdovému ohrožení brány, když se po Havlíkově přihrávce mezi obránci ocitl Václav Jurečka tváří v tvář Vilému Fendrichovi, hradecký brankář ho ale skvěle vychytal. O minutu později si připsal další parádní reflexivní zákrok proti hlavičce z bezprostřední blízkosti.

Votroci mohli udeřit z chytře rozehrané standardní situace. Pavel Dvořák a Jakub Rada dostali míč k Adamu Vlkanovovi, ten ale v dobré pozici trefil jen boční síť.

Fendrich opět ukázal dobrý postřeh ve 29. minutě, když se po přetaženém centru Daniela Holzera opřel do míče z ostrého úhlu Petržela. Gólman jeho ránu kryl. Na jeho reflexu ztroskotal i brejk Petržely s Petrem Reinberkem. Tentokrát střílel druhý jmenovaný.

V úvodu druhé půle si domácí opět vytvořili tlak, Petržela ani Holzer ještě neuspěli, ale v 51. minutě obrana Votroků zazmatkovala při odkopu, míč se dostal k Danielu Marečkovi a ten Fendricha prostřelil. 1:0

Stejný hráč o necelých deset minut později domácí poslal do oslabení – před hradeckou šestnáctkou zajel do Jana Krále a dostal červenou kartu. Votrokům šla přesilovka od začátku k duhu. Po centru Jana Mejdra zakončoval z malého vápna Dvořák, Filip Nguyen ale míč chytil, stejně jako o sedm minut později dalekonosnou ránu Petra Kodeše. Ten ostatně vypálil jen doprostřed brány.

V nervózním závěru utkání Votroci sice drželi míč na svých kopačkách více než jejich soupeř, ale tým z Uherského Hradiště jim žádnou větší šanci k vyrovnání nedovolil. Poprvé od březnového souboje s Líšní tak východočeši zapisují prohru.