Škoda šancí. Dorostenky na úvod ligy prohrály s Brnem

22. 8. 2023   |   jt | Foto: Karolína Soukalová
Dorostenky FC Hradec Králové WU18 vstoupily do nové sezony první ligy prohrou s Lokomotivou Brno Horní Heršpice 0:4. Omlazený tým Východočešek podal zejména v prvním poločase sympatický výkon, ale doplatil na neproměňování šancí. V dalším kole se utká se Slavií Praha.
1. kolo, neděle 20. 8. 2023, 11:00

Lokomotiva Brno Horní Heršpice

0:4
0:1

Branky: 28. Veselá, 58. Nechutová, 72. Sladká, 78. Novotná. Rozhodčí: Kánská – Fraňková, Adámková. Bez karet. Diváci: 50.

Mikanová – Zákravská, Pražáková, Čapková, Vyčítalová – Hauferová (36. Volhejnová), Soukalová, Hamplová (63. Koudelová), Typltová (70. Kurfürstová) – Kratochvílová, Zehetgruberová (77. Kašparová).

Od začátku utkání se hrál oboustranně útočný fotbal se šancemi na obou stranách. Na straně dorostenek FC Hradec Králové se v prvním poločase do dobrých příležitostí postupně dostaly Natálie Kratochvílová, Eliška Hamplová, Klára Zehetgruberová a Eliška Volhejnová, k tomu bylo ještě několik závarů po rohových kopech, ale buď byla koncovka Východočešek nepřesná, nebo výtečně zasáhla gólmanka Michaela Horníčková.

Také hradecká brankářka Dora Mikanová se blýskla několika skvělými zákroky při šancích brněnských hráček, ale v 28. minutě už byla krátká na střelu Jany Veselé, která se do zakončení dostala po chybě domácích ve středu hřiště.

Po změně stran už oproti minulé sezoně omlazený hradecký tým nenavázal na velmi dobrý výkon z prvního poločasu a proti favorizovanému soupeři se v útočné fázi neprosadil, naopak třikrát inkasoval.

I. liga WU18 – 1. kolo: Pardubice – Plzeň 1:3, Sparta Praha – Dukla Praha 8:1, Slovácko – Ostrava 5:0, Slavia Praha – Liberec 10:0.

2. kolo: SK Slavia Praha - FC Hradec Králové (neděle 27. srpna, 10.00, hř. H. Měcholupy).

Jiří Hampl, trenér: „Pro polovinu hráček byl zápas s Brnem první ostrou konfrontací s nejvyšší soutěží dorostenek. A tak hlavně první poločas hodnotíme z pohledu hry pozitivně, i když jsme ho prohráli lacinou brankou po ztrátě míče ve středu hřiště. Nejvíce nás však mrzí čtyři neproměněné šance, protože pokud bychom alespoň dvě proměnily, zápas by byl pro takto mladý tým příjemnějším vstupem do soutěže. Na druhou půli byl soupeř lépe připraven, přehrál nás hlavně fyzicky. V úmorném vedru postupně převzal otěže hry a zápas definitivně rozhodl dalšími třemi brankami. V dalším utkání zajíždíme na hřiště dalšího favorita ligy – Slavie Praha – a pokusíme se být důstojným soupeřem. Věřím, že se již dokážeme brankově prosadit.“

Bára Soukalová, kapitánka týmu: „V prvním ligovém utkání nové sezony nás čekalo Brno, což je podle slov našich trenérů na začátek sezony křest ohněm. Mrzí nás, že jsme neproměnily ani jednu z šancí a nedokázaly tak soupeři gólově konkurovat. Utkání doprovázelo po celou dobu teplo a dusno, což tento dost náročný zápas nijak neulehčilo. Jinak si myslím, že se naše hra od posledního ligového zápasu zase o něco posunula k lepšímu.“