Béčko vyhrálo v Brozanech

27. 3. 2022   |   FC Hradec Králové
Votroci dokázali oplatit svému soupeři podzimní domácí porážku a díky zakončení Františka Čecha po rohovém kopu si odvezli z Brozan plný bodový zisk.
18. kolo, neděle 27. 3. 2022, 15:00

SK Sokol Brozany

0:1
0:0

Branka: 85. Čech. Rozhodčí: Kubec – Cihlář, Mazanec. ŽK: 38. Hruštinec – 85. Kateřiňák. 390 diváků.

SK Sokol Brozany:

Havránek – Krátký, Bechyně, Hruštinec, Bubeníček – Studecký – Pardubský, Gebert (73. Schettl), Výborný (79. Chukwuma), Šup – Jindráček.

Mach – Hlaváč, Čech, Kosař – Mahr (58. Ebgewole, 86. Hruška), Soukeník, Kučera, Kateřiňák, Hájek (70. Březák) – Doležal, Dvořák.

Domácí byli, vzhledem k postavení v tabulce, favoritem utkání. Hradečtí ale byli dnes posíleni o několik hráčů z A týmu, od první minuty nastoupil také po operaci se vracející forvard Pavel Dvořák.

Votroci měli skvělý vstup do zápasu. Už ve čtvrté minutě postupoval sám na domácí bránu David Doležal, ale v rozhodujícím okamžiku si míč příliš předkopl a brankář Jiří Havránek jeho akci zneškodnil. O šest minut později pak z dobré pozice nemířil přesně Jakub Kučera. Ve 24. minutě vychytal Ondřej Mach domácího Martina Studeckého, který hlavičkoval zblízka po dobře rozehraném trestném kopu domácího celku. Skvělou kombinaci na pravé straně předvedli Votroci ve 38. minutě. Vyťukali domácí defenzivu několika přihrávkami na jeden dotyk a výsledkem byl nájezd Honzy Mahra, který postupoval sám proti domácí brance. Zastavila jej však píšťalka hlavního rozhodčího, který místo ponechání výhody reagoval na faul domácích.

Po přestávce si dlouho ani jeden z týmů nedokázal připravit šanci k dobrému zakončení. Až v 70. minutě domácí zahrávali trestný kop, na centrovaný míč si naskočil Dominik Šup a jeho hlavička donutila Macha k zákroku. Z protiútoku pak na druhé straně hřiště pálil do boční sítě Jiří Kateřiňák. Pohlednou a rychlou akci předvedly Brozany v 79. minutě. Na jejím konci pálil z dvanácti metrů tvrdě Martin Jindráček, ale Ondřej Mach fantastickou robinzonádou míč směřující k tyčce po jeho levé ruce vyrazil na rohový kop, který Hradec, i s trochou štěstí, ubránil. Votroci se však nenechali domácími v závěrečné pasáži utkání zatlačit, naopak se snažili sami rozhodnout zápas ve svůj prospěch. A za svou odvahu byli nakonec odměněni. V 85. minutě zahrávali černobílí rohový kop, míč si našel František Čech a přesně umístěnou střelou nedal Havránkovi šanci zasáhnout – 0:1! Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale defenziva Hradce, v čele s brankářem Machem, byla pevná a udržela čisté konto. Votroci tak i ve druhém jarním mistrovském utkání na hřišti soupeře získali plný počet bodů.