Béčko vysoko vyhrálo v Brozanech

29. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
Výborný vstup do utkání rozhodl o dalším tříbodovém zisku mladých Votroků. Ti jeli do Brozan v rolí mírného favorita utkání a papírové předpoklady naplnili měrou vrchovatou.
sobota 28. 9. 2019, 16:00

SK Sokol Brozany

0:4
0:3

Branky: 10. a 68. z pen. Bičiště, 20. Samko, 22. Mahr. Rozhodčí: Severýn – Ulrich, Starý. ŽK: 13. Pavlíček, 22. Hloušek, 65. Cibulka, 81. Bubeníček – 25. Plašil, 90. Nemšovský.

SK Sokol Brozany: Němec – Aljinović, Perez (67. Turek), Bubeníček, Cibulka (86. Chukwuma), Hloušek (Mesič), Hovsepjan, Hruštinec, Obrtlík, Pavlíček (77. Walter), Výborný (29. Jakš).
FC Hradec Králové: Brát – Čech, Locker, Plašil, Kadlec – Vobejda – Mahr (72. Sokol), Samko (79. Vítek), Doležal (85. Ansorge), Procházka (83. Nemšovský) – Bičiště (77. Langr).

Votroci byli od úvodních minut lepším týmem. Dobře se pohybovali, dařila se jim kombinace, a hlavně byli efektivní v koncovce. Poprvé se prosadili již v závěru úvodní desetiminutovky. Gólovou akci rozjel Denny Samko, přihrál na Daniela Procházku a jeho pas uklidil za záda bezmocného brankáře domácího celku Dominik Bičiště. Jednobrankový rozdíl ve skóre netrval dlouho. Již ve 20. minutě se před vápnem parádně uvolnil Denny Samko a krásnou střelou levačkou trefil šibenici. A když o pouhé dvě minuty později upravil povedenou hlavičkou na 3:0 Jan Mahr po luxusním centru Davida Doležala, bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto.

Vstup do druhého poločasu měli lepší Brozanští, kteří se snažili zápas ještě zdramatizovat, ale defenziva Votroků, dirigovaná brankářem Jakubem Brátem, jim nedovolila skórovat. Hradečtí po chvíli opět přidali a výsledkem byla čtvrtá branka. Ta padla po faulu gólmana Němce na Josefa Lockera, za který byl odpískán pokutový kop. Míč si postavil Dominik Bičiště a svým druhým gólem stanovil konečný výsledek na 4:0 pro Hradec.

Záložní tým Votroků dnes odehrál povedené utkání. Zisk tří bodů posunul černobílé na průběžnou pátou příčku tabulky. V příštím kole přivítají 6. října na svém hřišti prozatím třetí FK Zbuzany.

Karel Krejčík: "Dnes se nám podařilo výborně vstoupit do zápasu. Byli jsme aktivní, nebezpeční a hlavně efektivní. V rozmezí necelé čtvrthodiny jsme dali tři branky, a o našem vítězství tak bylo prakticky rozhodnuto po dvaceti minutách. Domácí nás trochu zlobili jen v úvodu druhého poločasu, ale brzy jsme opět zápas převzali do vlastních rukou a přidali čtvrtou branku. Vysoké vítězství a bodový zisk jsou pro nás odměnou za kolektivní výkon. Všichni hráči zápas odjezdili po zadku a naše výhra je tak jednoznačně zasloužená."