Z Olomouce s bodem. Votroci remizovali s Hanáky 2:2

12. 2. 2023   |   Tomáš Kalas
Duel 19. kola F:L se pro Hradec vyvíjel velmi dobře, nakonec si Votroci odváží z hanácké metropole na východ Čech bod za remízu 2:2. Svěřenci Miroslava Koubka přitom v zápase dvakrát vedli a zdálo se, že branka Matěje Koubka z 63. minuty bude vítězná. Aktivní Sigma však srovnala osm minut před koncem zásluhou Vodháněla a udržela tak 6. místo tabulky.
19. kolo, neděle 12. 2. 2023, 15:00

SK Sigma Olomouc

2:2
1:1

Branky a nahrávky: 25. Ventúra (Navrátil), 82. Vodháněl (Růsek) – 8. Leibl, 63. Koubek (Gabriel).
Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Líkař.
Žluté karty: 16. Saňák (mimo hřiště), 68. Ventúra, 78. Beneš, 88. Fortelný – 16. Ryneš, 23. Čihák, 26. Leibl, 90. Pudhorocký.
Držení míče: 56 %: 44 %. Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:3.
Rohové kopy: 7:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:27.
Diváci: 2 202.

SK Sigma Olomouc:

Trefil – Pokorný (67. Vodháněl), Beneš, Vraštil – Fortelný (90+4. Poulolo), Breite (62. Zorvan), Navrátil (67. Matoušek), Ventúra, Zmrzlý (67. Sláma) – Růsek – Chytil.

Reichl – Čihák, Ševčík, Leibl (45+1. Čech) – Gabriel, Kodeš, Rada (75. Pudhorocký), Novotný (46. Harazim) – Smrž – Ryneš, Koubek (90+3. Dvořák).

Na trefu Leibla odpověděl domácí Ventúra

Pro Hradec začalo důležité utkání parádně. Po opatrnějším úvodu přišel faul domácího Breiteho na konci sedmé minuty a Východočeši zahrávali standardní situaci. K té se postavil Smrž, parádním centrem na zadní tyč našel Michala Leibla. Ten si našel mezi dvěma obránci prostor a ve skluzu zametl míč do branky.

Přestože držení míče šlo ve prospěch Sigmy, nebezpečnější byl rozhodně Hradec. Trefil měl v olomoucké brance práci i po necelé čtvrthodině hry, když z otočky pálil Gabriel, jeho pokus pod břevno vytáhl domácí gólman alespoň na roh. Živelný poločas pokračoval a Olomouc pořádně zahrozila střelami Chytila a Navrátila, hradecká obrana v čele s Reichlem ale těžkou situaci ustála.

Domácí se nakonec dočkali v polovině 25. minuty. Po sérii několika centrů a odražených míčů Navrátil vrátil zprava míč zhruba na deset metrů, kde si seběhl Denis Ventúra a bez potíží překonal Reichla. Poměrně dynamický první poločas se jinak hrál ve velmi zjitřené atmosféře, Votroci v něm inkasovali rovnou tři žluté karty. O něco aktivnější v něm byli Hanáci, jenže do kabin odcházely oba týmy za stavu 1:1. Hradec navíc přišel o střelce první branky Leibla, který odešel ze hřiště s bolestivou grimasou ještě na konci 45. minuty.

Góly Koubka a Vodháněla určily nerozhodný výsledek

Začátek druhého poločasu nabídl zcela odlišný obraz toho, co bylo k vidění během toho prvního. Hra se často přerušovala a neměla příliš záživné tempo. První vážnější šanci měli domácí v 56. minutě. Po faulu na Chytila kopali svěřenci trenéra Jílka přímý kop, jenže Beneš hlavičkou z hranice malého vápna poslal míč mimo tři tyče.

Votroci si však nechali to nejlepší až na začátek poslední půlhodiny hry. Gabriel vytáhl hru po pravém křídle a našel ve vápně Matěje Koubka, jemuž situaci notně usnadnil i chybující obránce. Zblízka si tak Koubek poradil a svým druhým ligovým gólem v letošním ročníku opět poslal Hradec do vedení.

Na to reagovali domácí hned trojitým střídáním a zvýšenou aktivitou směrem dopředu, obrana svěřenců trenéra Koubka však dlouho všem pokusům odolávala. V nervózní koncovce plné faulů a přerušování však dokázala Sigma ve 82. minutě srovnat. Vysoký nákop si ve vápně zpracoval na ofsajdové hraně Růsek a vrátil míč za sebe pro Jana Vodháněla, na jehož zakončení byl Reichl krátký. Ve zbytku utkání se již nic zásadního nestalo, a tak si týmy v nedělním odpoledni body rozdělily.

Hodnocení Václava Jílka (Olomouc):

"Cítíme zklamání. Pokud máme ambice držet se v šestce, tak jsme to důležité utkání nezvládli. Když dvakrát prohráváte s Hradcem, tak ten bod nějakou hodnotu má, ale pro mě je to málo. První gól padl po standardce po faulu, který nebyl, ale nevymlouváme se, neuhlídali jsme to. Po vyrovnání jsme měli další šance, ale pak jsme udělali kabaretní číslo, srážka Zmrzlého s Benešem skončila brankou na 1:2. Vyplatilo se nám střídání, ale měli jsme to zvrátit na svou stranu. To číslo faulů je hrůzostrašné. Hradec to má postavené na agresivitě, ale některé situace nemusely být tak vyhodnocené, pro diváka to pak není hezké. Na druhou stranu strčení Ryneše do Vraštila bez míče bylo na červenou kartu."