Proti Olomouci inkasovali Votroci třikrát

27. 6. 2018   |   FC Hradec Králové
V pořadí již třetí přípravné utkání sehráli svěřenci kouče Zdeňka Frťaly na stadionku ve Slatinicích. Soupeřem byla Sigma Olomouc, která v utkání potvrdila své zkušenosti a po dvou trefách Housky a jednom zásahu Moulise vyhrála přesvědčivě 3:0.
přát., středa 27. 6. 2018, 17:00

SK Sigma Olomouc

3:0
2:0

Branky: 11. a 41. Houska. 69. Moulis. Rozhodčí: Mrázek – Antoníček, Lakomý. ŽK: 75. Kropáček.

SK Sigma Olomouc: Buchta - Surzyn, Kotouč, Polom, Vepřek - Moulis, Spáčil, Houska, Falta - Baďura, Yunis. Střídali: Groger, Zlatohlávek, Zifčák.
FC Hradec Králové: Ottmar - Finěk, Nosek, Martinec, Urma - Soukeník, Černý - Šípek, Matoušek, Martan - Kotlík. 2. poločas: Ottmar - Hašek, Čech, Plašil, Funda - Eliáš, Jukl - Miker, Zorvan, Hynek - Kropáček.

Hráči Sigmy šli brzy do vedení. Nejprve ještě domácí nevyužili velkou šanci Moulise, jehož bravurně vychytal Radim Ottmar. Nicméně o pár chvil později už to bylo po rychlé akci 1:0. Aktivní Moulis poslal míč na Housku, jehož tečovaná střela napnula síť za zády brankáře Ottmara. Votroci o sobě dali vědět po dvou pokusech agilního Ladislava Martana, chyběla ale větší přesnost.

Hradečtí byli dále aktivní, avšak gólově zahřmělo ve 41. minutě na druhé straně. Olomoucký Baďura příkladně zabojoval, ve vápně našel ideálně Housku a ten propálil bezmocného Ottmara, 2:0. Na začátku druhého poločasu pálil nebezpečně Eliáš, ale kulatý nesmysl zamířil mimo tři tyče. Votroci dobře kombinovali, měli častěji míč na svých kopačkách, ale chybělo tomu jediné, vstřelená branka.

Ta přišla v 69. minutě, ovšem opět na druhé straně. Olomouc zahrála rychlou kombinační akcí, na jejímž konci byl Moulis. Ten sice poslal míč do tyče, ale zafungovala pověstná paní Štěstěna. Od tyče se balon odrazil přímo za brankovou čáru, 3:0.

Velkou možnost na korigování výsledku měl v 78. minutě René Kropáček, kterého hezky vyslal Jirka Miker. Nicméně lob přes vvyběhnuvšího Buchty skončil pouze vedle branky. A když se po stoprocentní gólovce nedokázal do prázdné brány prosadit ani Jirka Miker, bylo jasné, že Olomouc vyjde z dnešního vzájemného měření sil vítězně. Pro mladší členy Hradce Králové to byl další střípek sbírání velmi cenných zkušeností.