Bod z Českých Budějovic znamená pro juniorku skupinu o titul

18. 3. 2019   |   Redakce
Hradeckému týmu U21 se podařilo proklouznout do nadstavbové skupiny A, kde se bude bojovat o titul a o konečné umístění. O šestém postupovém místě rozhodla remíza 2:2 v Českých Budějovicích. Za Votroky se v první půli nádherně trefil Jakub Petřík a z pokutového kopu také Filip Zorvan.
22. kolo, pondělí 18. 3. 2019, 14:00

SK Dynamo Č. Budějovice

2:2
1:2

Branky: 4. Šplíchal, 86. Řezáč z PK – 34. Petřík, 45+1. Zorvan z PK. Rozhodčí: Matějček – Pospíšil, Kotalík. ŽK: 45+1. Krejčí, 88. Šplíchal – 88. Vobejda. Počet diváků: 100.

SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Řezáč, Fišl, Kočí, Krejčí (62. Ardamica) – Šplíchal, Jáša (64. Tomášek), Lindák, Kalousek – Matoušek (67. Bouguetouta), Pouček.
FC Hradec Králové: Mach – Finěk, Kundrt, Locker, Gjinollari (69. Brůža) – Janoušek – Petřík, Vobejda, Zorvan, Soukeník – Bičiště.

Domácí Dynamo se prosadilo hned z první útočné akce. Ve 4. minutě centroval Kalousek do malého vápna na Šplíchala, který z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť, 1:0. Hráči Českých Budějovic měli častěji míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávali. Naopak, vyrovnání přišlo ve 34. minutě. Byl to krásný fotbalový moment, protože Jakub Petřík využil prostoru a vyslal z dobrých pětadvaceti metrů nádhernou pumelici, která nechytatelně zapadla do šibenice, 1:1.

V závěru první půle si Dynamo vypracovalo slibnou možnost, když Pouček vyslal do úniku Šplíchala. Avšak proti pokusu z úhlu zasáhl jistě gólman Mach. Již v nastaveném čase došlo k nedovolenému zákroku Krejčího ve vápně domácích a sudí nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Filip Zorvan a penaltu zkušeně proměnil, 1:2.

Hradecký brankář Mach se musel ukázat i na začátku druhého dějství, kdy ostře pálil agilní Šplíchal. Na druhé straně mohl zvýšit vedení Dominik Soukeník, ale z dobré pozice ho vychytal Luksch. České Budějovice se snažily o vyrovnání a dočkaly se v 86. minutě. Výhodu pokutového kopu poskytl sudí Matějček i domácím, penaltu se štěstím proměnil Řezáč, 2:2. V závěru se již víc nestalo, a proto souboj s Dynamem dopadl smírnou dělbou bodů.