Černá série ukončena! B-tým nasázel Benešovu čtyři branky

6. 5. 2023   |   Petr Šatalík
Šest zápasů čekali svěřenci Aleše Čvančary a Pavla Krmaše na vítězství i vstřelenou branku. Po první půli duelu s Benešovem se zdálo, že šňůra neúspěchů přečká i toto střetnutí. Ve druhém dějství však přišel obrat. Hradečtí poslali do sítě soupeře hned čtyři projektily, utkání tak otočili ve svůj prospěch a za výhru 4:2 vezou pod Bílou věž důležité body.
25. kolo, sobota 6. 5. 2023, 10:15

SK Benešov

2:4
1:0

Branky: 17. Sládek, 66. Kubiš – 49. Hodač, 51. Holovatskyi, 67. Dvořák, 81. Hypšman.
Rozhodčí: Melničuk – Švagr, Šmat.
Žluté karty: 43. Kulhavý, 57. Kubiš.
Diváci: 150.

SK Benešov:

Schummer – Vosáhlo, Filip, Dušek (67. Kacafírek), Kulhavý, Sládek (46. Vorel), Mareš, Tomek, Vrňák, Kubiš (85. Stejskal), Krunert (67. Al Hammami).

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Hypšman, Novotný, Kutík, Hodač (87. Schmoranz), Dvořák, Kosař (92. Junek), Baloun, Holovatskyi, Hájek, Boniš.

Votroci vyrazili na půdu Benešova po šesti utkáních bez vítězství a vstřelené branky. Na půdě aktuálně posledního celku tabulky potřebovali nutně zabodovat, jelikož soutěž je velice vyrovnaná a hrozba sestupu visí nad nejedním celkem. Hradečtí se tak chtěli z této skupiny vymanit, k čemuž by jim dopomohlo vítězství na trávníku Středočechů.

V první půli se hrál zajímavý duel, jenž však byl na důležité události chudší. O jediný významnější moment se v 17. minutě zasloužil mladý Martin Sládek, který poslal Benešov do vedení 1:0. V závěru poločasu se proti pravidlům provinil Kulhavý, jemuž sudí Melničuk ukázal žlutou kartu. Do šaten si tak Středočeši odnesli nejtěsnější náskok.

Druhý poločas však přinesl razantní změnu. Votroci šli již od startu dějství za srovnáním, které přinesla 49. minuta. Ránu Hypšmana tečoval ve vápně soupeře Matěj Hodač, který ukončil čekání Východočechů na gól – 1:1. Neuběhlo ani sto dvacet sekund a Hradečtí se radovali podruhé. Standardní situaci dobře rozehrál Hájek, jehož vysoký balon prodloužil Dvořák až k Daniilu Holovatskému, jenž uklidil míč do prázdné brány a otočil tak vývoj utkání – 2:1.

Benešov dokázal reagovat, když v 66. minutě srovnal na 2:2 Ondřej Kubiš. Jenže neutekla ani minuta a Votroci měli vedení zpět. Pavel Dvořák zkušeně využil dobrého napadání Hypšmana a po nedorozumění gólmana soupeře se stoperem snadno vrátil Hradeckým nejtěsnější náskok – 3:2. Vítězství černobílých barev pak v závěru utkání pečetil parádní ranou zpoza vápna Daniel Hypšman. Východočeši zvítězili 4:2 a v tabulce poskočili do klidného středu soutěže – na 9. místo.

Hodnocení Aleše Čvančary:

Jsme velice rádi, že jsme zápas výsledkově zvládli. Po předchozích utkáních se na nás již projevovala jistá křeč. Když ale vidím, jak kluci v tréninku pracují, tak jsem si byl jistý tím, že se to zlomí. V prvním poločase se odehrával scénář, který jsme viděli v posledních zápasech, ale ve druhé půli nám to tam konečně spadlo a naše radost byla obrovská. To, že se nám podařilo utkání zvládnout, je pro nás všechny obrovskou odměnou.