S Třincem dělba bodů

30. 5. 2020   |   Admin
V rámci 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v Hradci Králové představil Třinec. A byli to právě hosté, kteří se v 18. minutě ujali vedení. Po rohovém kopu se prosadil Gáč. Votroci srovnali o osm minut později, pokutový kop proměnil Jakub Rada. Ještě do konce první půle udeřil Třinec podruhé, Kušnír se tváří v tvář Ottmarovi nemýlil. Na konečných 2:2 pak stanovil v 70. minutě Honza Mejdr.
19. kolo, sobota 30. 5. 2020, 17:00

FK Fotbal Třinec

2:2
1:2

Branky: 26. Rada z PK, 70. Mejdr – 18. Gáč, 30. Kušnír. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Poživil. ŽK: 35. Akulinin, 60. Samiec, 61. Kušnír.

Ottmar - Čech (85. Urma), Král, Zbrožek, Mejdr - Soukeník, Rada (54. Prekop) - Djurdjević (54. Kateřiňák), Vlkanova, Frýdek (69. Šípek) - Martinec.

FK Fotbal Třinec:

Chmiel – Omasta, Kušnír, Bedecs, Janoščín – Gáč, Steinhübel (64. Valenta), Weber, Samiec – Puchel (72. Machalík), Akulinin (83. Wojnar).

První poločas nabídl na obou stranách zajímavou podívanou. Hned od začátku sobotního duelu se Votroci vrhli do útoku. Nejprve pálil Djurdjević tvrdě vedle levé tyče. Poté po standardní situaci zakončoval hlavou Honza Král, chyběla však větší přesnost. Gólman Chmiela musel být v pozoru i při pokusu Adama Vlkanovy, jenž zkoušel své štěstí na přední tyči.

Z první větší příležitosti udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu propadl míč na malé vápno, kde se pohotově prosadil třinecký Gáč, 0:1. Následně po prodloužení Martince se do velké šance dostal Adam Vlkanova, brankář Chmiela opět skvěle zasáhl. Nicméně Votroci se přeci jen dočkali. Ve 25. minutě zahrál Třinec v pokutovém území rukou a sudí Hocek nařídil penaltu. K exekuci se postavil Jakub Rada a zkušeně střelou do protipohybu vyrovnal, 1:1.

Ovšem vedení Hradce trvalo pouhé čtyři minuty. Po dlouhé rozehrávce se míč odrazil na zcela volného Kušníra a hostující kapitán propálil Radima Ottmara, 1:2. Hradečtí fotbalisté byli nadále aktivní, zahrávali řadu standardních situací i rohových kopů. Největší možnost na vyrovnání přišla v závěru prvního dějství, kdy Jakub Martinec našel za obranou Adama Vlkanovu, jenž nastřelil pravou tyčku, velká škoda!

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky byl ve znamení pohotového zákroku Radima Ottmara, jenž vychytal střílejícího Webera. Na druhé straně byla k vidění šance Christiana Frýdka, ten z hranice vápna o kousek netrefil hostující svatyni. V 55. minutě mohl z dobré pozici zakončovat střídající Erik Prekop, jenž si ukázkově zpracoval balon, nakonec v poslední možné chvíli sklepl na Adama Vlkanovu, který z penaltového puntíku vysoko přestřelil.

V 66. minutě ukázal bravurní obranný zákrok František Čech, když zastavil v úniku Samiece. Přes sto diváků se na Všesportovním stadionu v Malšovicích zaradovalo v 70. minutě. Centr střídajícího Jakuba Šípka našel Honzu Mejdra, jenž poslal skákavou střelu nechytatelně k tyči, 2:2. V závěru utkání se Třinec hodně zatáhl, pečlivě bránil své území. Hradečtí se zkoušeli prosadit po stranách. Například agilní Vlkanova mohl samostatně zakončit, scházel mu jeden krok. Třinec tak v Hradci Králové vybojoval bod za remízu 2:2.