S Náchodem padlo šest branek

20. 5. 2020   |   FC Hradec Králové
Generálka na FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU nabídla atraktivní podívanou. V prvním poločase šli Votroci dvakrát do vedení, pokutový kop proměnil Rada a přesně zakončoval Vlkanova. Náchod vždy dokázal odpovědět, nejprve ve 32. Šustek a na konci první půle Pražák. Avšak Votroci se zaskočit nenechali, ve druhém dějství se prosadil aktivní Jakub Šípek a v 88. minutě stanovil konečný stav 4:2 povedenou ranou Fahrudin Djurdjević.
přát., středa 20. 5. 2020, 17:00

FK Náchod

4:2
(2:2)

Branky: 26. Rada z PK., 36. Vlkanova, 47. Šípek, 88. Djurdjević – 32. Šustek, 45. Pražák. Rozhodčí: Orel.

Ottmar (46. Vízek) – Zbrožek (64. Čech), Martinec, Král, Mejdr (64. Procházka) – Jukl, Rada (64. Kateřiňák) – Djurdjević, Vlkanova (64. Soukeník), Frýdek (64. Doležal) – Šípek (64. Donát).

První poločas přinesl řadu zajímavých příležitostí a také hned čtyři branky. Dle předpokladů byli Votroci aktivnějším celkem, který si vytvářel řadu možností. První z nich přišla v 15. minutě, ale ani Šípek, ani Rada nemířili přesně. O dvě minuty později vypálil tvrdě z úhlu Frýdek, ale chyběla větší přesnost. Hezkou akci připravilo rovněž duo Vlkanova, Djurdjević, leč bez gólového efektu. Pravou šibenici minul i Jukl, jenž pohotově pálil z první.

Ve 25. minutě byl nedovoleně sražen v pokutovém území Frýdek a sudí Orel nařídil penaltu. K exekuci se postavil Jakub Rada a nekompromisně poslal Hradec do vedení, 1:0. Aktivní Christian Frýdek měl další velkou šanci po zakončení hlavou, hosté z Náchoda se ubránili. Ve 32. minutě přišlo z čista jasna vyrovnání. První vážnější situace vznikla po zaváhání zadních řad Votroků, které hbitě potrestal do skoro prázdné brány Šustek, 1:1.

O pár minutě později bylo vedení zpět na straně domácích. Jakub Šípek našel nádherně za obranou nabíhajícího Vlkanovu, jenž chladnokrevně zakončil, 2:1. V samotném závěru první půle se diviznímu Náchodu podařilo znovu vyrovnat. Stalo se tak po standardní situaci, kdy se přesnou hlavičkou prosadil Pražák, 2:2.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky patřil jednoznačně svěřencům kouče Zdenka Frťaly. Po rychlém protiútoku postupoval Frýdek sám na bránu, následně vyzval ještě Jakuba Šípka, který uklidil balon do odkryté brány, 3:2. Hradečtí byli nadále většinu času na balonu, aktivně napadali, podnikali útoky po stranách a ohrožovali hostující defenzivu. Další branku mohl přidat například Fahrudin Djurdjević nebo střídající Jirka Kateřiňák.

Prvně jmenovaný se přeci jen dočkal v závěru středečního duelu a byl to krásný fotbalový moment. Fahrudin Djurdjević se po příhře od Soukeníka uvolnil na hranici velkého vápna a parádní technickou střelou rozvlnil síť. Gólman hostů se stačil jen bezmocně ohlédnout.