Rezervu srazila penalta v závěru. Ústí nad Labem podlehla 1:2

15. 3. 2024   |   Melánie Moníková
B-tým Votroků nedokázal na severu Čech navázat na dvě vítězství z úvodu jarní části ČFL. V Ústí nad Labem ale nepředvedl špatný výkon, na úvodní branku domácích dokázal ještě před přestávkou odpovědět gólem Hrušky. Ve druhém dějství mohl výsledek překlopit na svou stranu, jenže v nastaveném čase přišel pokutový kop pro soupeře, který nabídnutou příležitostí nepohrdl a z duelu sebral všechny body.
18. kolo, pátek 15. 3. 2024, 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

2:1
1:1

Branky: 21. Ouattara, 90+1. Mareš (pen.) – 38. Hruška.

Rozhodčí: Nehasil – Hányš, Talpáš.

Žluté karty: 92. Richter, 93. Bouguetouta – 54. Březák, 93. Baloun.

Diváci: 762.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Němec – Březina, Richter, Ouattara (89. Čítek), Černý (72. Mareš), Bouguetouta, Hyčka, Červenka, Čičovský, Spychka, Kučera.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Harazim (72. Boniš), Mahr, Kejř (81. Šímon), Vobejda, Hlaváč, Hruška (72. Šípek), Rada, Březák (72. Jurčenko), Holovatskyi.

Úvodní okamžiky utkání byly zpočátku nejisté a odehrávaly se převážně na půli hřiště. Postupem času se domácí začali dostávat do tempa. Po necelé čtvrthodině hry byli Severočeši blízko k první brance, Kučerovo zakončení však mířilo vedle pravé tyče. A gólem neskončil ani žádný ze závarů v následujících minutách.

Po čtvrthodině hry se do nadějné šance dostali i Hradečtí, když se do šestnáctky propracoval Březák, míč z jeho kopačky však trefil jen gólmana soupeře. I přes šance Východočechů zůstávali na míči stále aktivnější Ústečtí. Ze svého tlaku těžili ve 21. minutě, když se mezi několika hráči prokličkoval Stephane Ouattara, jenž přesně trefil bližší horní roh svatyně Čábelky.

Hráči domácího celku pak i nadále drželi optickou převahu, ale příliš nebezpeční nebyli. V závěrečné desetiminutovce poločasu se branky dočkali i Hradečtí, když se po Kejřově přihrávce do vápna prosadil Lukáš Hruška, jenž srovnal skóre zápasu na 1:1. První poločas tak skončil remízou.

I do druhého dějství vstoupili aktivněji Ústečtí, ale defenziva Votroků si s veškerými jejich pokusy zvládla poradit. Následně se odehrávala hlušší pasáž utkání, ve které příliš příležitostí k vidění nebylo. V 62. minutě zahrávali domácí přímý kop, míč však pouze proletěl kolem levé tyče do zámezí.

U balónu pak byli většinu času Severočeši a Hradci se příliš nedařilo dostat na polovinu soupeře. Po hodině hry byl u další nebezpečné akce Černý, nicméně svou ranou trefil pouze levou tyč. Krátce poté zahrávali Východočeši přímý kop z nadějné pozice, avšak defenziva domácích balón do sítě projít nenechala.

Utkání se už schylovalo k remíze, ale v nastaveném čase byla odpískána penalta pro Ústí, když míč zasáhl jednu z paží bránících Votroků. Pokutový kop následně proměnil Jakub Mareš. Východočeši se ještě zmohli na závěrečný nápor, ale srovnat už nestihli a na jaře tak zapsali první porážku v soutěži.

Hodnocení Adriána Rolka

„V utkání jsme chtěli navázat na předchozí výhry na půdě silného soupeře. Ústí potvrdilo svou kvalitu, v první půli bylo lepší i nebezpečnější. My se mu ale postupem času dokázali vyrovnat a povedlo se nám také srovnat skóre. Řekl bych, že ve druhé půli jsme na tom byli fyzicky lépe, působili jsme kompaktnějším dojmem a hráli velice dobře. V závěru ovšem přišlo to, co přišlo, nechci se k tomu moc vyjadřovat. Kluky musím pochválit, protože zápas odmakali, bojovali do poslední vteřiny. Bohužel domů nevezeme žádné body.“