Rezerva si v generálce zastřílela. Letohrad skolila šesti zásahy

25. 2. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík
Vydařenou generálku před startem jarní části ČFL mají za sebou svěřenci Aleše Čvančary a Pavla Krmaše. Divizní Letohrad přemohli výrazným rozdílem – 6:1. Čtyři branky vsítili během první půle, ve druhém poločase pak zápas zkušeně kontrolovali. Hattrickem se pod vítězství podepsal Lukáš Hájek.
přát., sobota 25. 2. 2023, 10:00

FK Letohrad

6:1
4:1

Branky FC HK: 6. Hájek, 8. Hodač, 18. Schmoranz, 42. Hájek, 73. Kosař (pen.), 83. Hájek.

FC Hradec Králové B:

Čábelka (46. Strnad) – Kadrmas (62. Junek), Baloun, Holovatskyi – Hlaváč, Hypšman (15. Kosař), Schmoranz, Hájek – Mahr, Hodač (62. Zengler), Boniš.

Černobílí udeřili v první půli čtyřikrát

Utkání bylo zahájeno výkopem domácích. Votrokům se podařilo otevřít skóre již několik minut po úvodním hvizdu, kdy centru do pokutového území využil Lukáš Hájek, jenž míč poslal koníčkem do brány. Navýšení skóre se Hradečtí dočkali vzápětí, přihrávku před branku soupeře obdržel Matěj Hodač, který přesně vypálil mezi tři tyče. Následně se dostal do šance Mahr, ale balón poslal těsně vedle a ani jeho další pokus do sítě nedoputoval.

Po necelé čtvrthodině hry byla po faulu Kadrmase sudím odpískána penalta, nicméně hosté ji proměnit nedokázali, když se rána otřela jen o vnitřní stranu tyče. V 19. minutě nahrál Mahr před bránu na Filipa Schmoranze, který šanci využil a balón doklepl za záda gólmana Letohradu.

Ve 29. minutě se hostům podařilo snížit, když si útočící hráč obešel gólmana Čábelku i hradecké obránce a poslal balón do brány. V samém závěru prvního dějství domácí své vedení znovu navýšili na rozdíl tří branek. Po centru z pravé strany se k míči dostal opět Lukáš Hájek, který ho ve skluzu namířil přesně pod břevno. První poločas tak skončil výsledkem 4:1.

Hájek zkompletoval hattrick

Do druhé půle vstoupili Votroci opět aktivně. V 53. minutě byl v nadějné šanci znovu Hájek, nicméně minul. V síti neskončil ani Kadrmasův pokus okamžik poté. Půl hodiny před koncem zahrával Schmoranz přímý kop, který však pouze trefil tyč.

V 72. minutě byl Hradeckým odpískán pokutový kop, který proměnil Jakub Kosař, na jehož ránu si brankář Letohradu sice sáhl, ale v cestě do sítě jí zabránit nedokázal. Čtvrt hodiny před koncem utkání měli domácí ještě nadějný roh, ale žádná z následných dorážek mezi tři tyče neprošla.

Ke konci zápasu měl na kopačce nadějnou příležitost Kosař, míč však namířil vysoko nad břevno. Hradečtí stihli své vedení i tak opět navýšit, když v 83. minutě přihrál Mahr na Lukáše Hájka, který poslal balón do sítě a zkompletoval tak svůj hattrick. V závěrečných vteřinách se hosté pokoušeli něco vymyslet, ale jejich snaha byla bez výsledku. Votroci si tak v generálce na ČFL připsali vysokou výhru – Letohrad přemohli 6:1.