Rezerva rozstřílela Přepeře

1. 5. 2022   |   František Řehounek, foto Eva Šebová
Za krásného májového počasí dokázal rezervní tým navázat na své podzimní vysoké vítězství v Přepeřích. Střelecky se zaskvěli Erik Prekop, Pavel Dvořák a Jakub Kosař.
23. kolo, neděle 1. 5. 2022, 10:15

FK Přepeře

6:0
2:0

Branky: 22. a 75. Prekop, 43. a 72. Dvořák, 78. a 89. Kosař. Rozhodčí: Paták – Trska, Štefan. ŽK: 28. Novotný. 164 diváků.

Mach – Hlaváč (81. Zámečník), Hruška, Kadrmas – Hájek (78. Březák), Soukeník, Kateřiňák (75. Jonáš), Doležal (78. Mahr) – Prekop, Rybička (75. Kosař), Dvořák.

FK Přepeře:

Truksa – Novotný, Žukowski, Nesvadba, Kventsar (78. Knejzlík) – Martan (64. Fingerhut), Pavlata (64. Janošík), Tvaroha, Novák (75. Prokopec) – Hadaščok, Synek (75. Bulíř).

Hradec od úvodního hvizdu ukazoval, že si jde pro vítězství. Ve 13. minutě ještě David Doležal a Pavel Dvořák ztroskotali na brankáři hostujícího týmu Filipu Truksovi, v 19. minutě pak Truksu po bombě Petra Rybičky zachránilo ještě břevno. Ale o pár minut později již Erik Prekop hlavou zužitkoval přesný rohový kop rozehraný Lukášem Hájkem a Hradec šel do vedení.

O tom, že do kabin odejdou Votroci s dvoubrankovým náskokem, rozhodl chvíli před přestávkou Pavel Dvořák, který tvrdou ranou z otočky propálil Truksu a zužitkoval tím krásnou individuální akci přihrávajícího Jiřího Kateřiňáka.

Šanci vrátit se do zápasu měly Přepeře v úvodu druhého dějství, když Vojtěch Hadaščok našel v malém vápně osamoceného Jakuba Synka, Ondřej Mach ale skvělým zákrokem černobílé podržel a pak už na hřišti existovalo jen jednou mužstvo – Votroci.

Definitivní uklidnění přinesla na domácí kopačky branka na 3:0, kterou po skvělém Soukeníkově centru trefil hlavou Dvořák. Vzápětí přidal po samostatné akci svůj druhý gól v utkání i Prekop, který tak zvýšil na 4:0. Slovenský forward v hradeckém dresu měl ještě několik dobrých možností zapsat si hattrick, ale žádná z jeho střel již v Truksově síti neskončila.

V šanci neuspěl ani Petr Rybička, ale jeho náhradník Jakub Kosař se přidal k již dvougólovým Dvořákovi a Prekopovi. Nejprve hradečtí doslova rozebrali přepeřskou obranu, Doležal nahrál Kosařovi na malé vápno a pro mladého hradeckého univerzála bylo snadné uklidit míč do opuštěné brány. Účet zápasu pak uzavřel Kosař těsně před koncem, když při napadání obral o míč stopera Žukowského a tváří v tvář Truksovi nezaváhal – sečteno a podtrženo 6:0.