Rezerva podlehla Mostu 1:2

8. 4. 2024   |   Melánie Moníková
Čtvrtou porážku v řadě zapsali fotbalisté hradeckého B-týmu. V duelu s Mostem prohrávali od 20. minuty, kdy se z penalty prosadil Stradins. Východočechům se povedlo po přestávce srovnat, jenže Baník si vzal nejtěsnější vedení bleskurychle zpět a další gól již Votrokům nedovolil.
21. kolo, neděle 7. 4. 2024, 10:15

FK Baník Most - Souš

1:2
0:1

Branky: 71. Jurčenko – 20. Stradins (pen.), 73. Jacobovici.

Rozhodčí: Matějček – Chládek, Dohnal.

Žluté karty: 45+2. Vobejda – 37. Novický, 53. Novotný, 78. Hadinec, 85. Petržílka.

Diváci: 120.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Holovatskyi, Musil (86. Boniš), Mahr, Kejř (80. Šípek), Vobejda, Rada, Březák (69. Hruška), Kadrmas, Jurčenko (80. Šimon).

FK Baník Most - Souš:

Lichtenberg – Cibulka, Novotný (94. Růžička), Novický (86. Rjaska), Jacobovici, Stradins (94. Štefko), Petržílka, Marhoul (70. Kubeš), Pátek, Radba, Bína (70. Hadinec).

Utkání zahájili svým výkopem domácí. Oba celky hrály zpočátku převážně vyrovnanou hru, ve které mnoho šancí k vidění nebylo. První zajímavější standardní situaci zahrávali Východočeši, exekuce se ujal zkušený Rada, ovšem míč do sítě nedoputoval. Krátce nato měli volný přímý kop i hosté, ani oni z něj však nic zajímavého nevymysleli.

Po necelé čtvrthodině hry byli Východočeši blízko otevření skóre, když se do nebezpečného zakončení dostal Kadrmas. Jeho střelu gólman Lichtenberg zachytil až na poslední chvíli. V 17. minutě měli nebezpečnou šanci i Mostečtí, nicméně defenziva Hradce dokázala dopravit míč do zámezí. Několik okamžiků poté se ovšem hosté přece jen prosadili. Poté, co šel ve vápně Východočechů k zemi Novotný, nařídil sudí Matějček penaltu. Odpískaný pokutový kop proměnil Deniss Stradins, jenž poslal svůj tým do vedení.

Domácí ale nepolevovali a pokoušeli se o rychlou odpověď. Ve 29. minutě byl v další velké šanci Jurčenko, jenž svou střelou orazítkoval pravou tyč svatyně Mostu. V samém závěru poločasu se Severočechům podařilo své vedení navýšit, gól však nakonec nebyl uznán kvůli předcházejícímu faulu. Hradečtí tak měli po první půli ztrátu jedné branky.

I do druhého dějství vstoupily oba celky aktivně. Již během prvních desítek vteřin zahrával Rada další nadějnou standardku, nicméně Musilova dorážka hlavou postrádala potřebnou přesnost. V 61. minutě měli Votroci další šanci, Jurčenkovi však bránící Petřžílka pokus o vyrovnání neumožnil. Gólmana Mostu se nepodařilo překonat ani pár okamžiků poté střílejícímu Kadrmasovi.

Po necelé půlhodině druhého dějství se však Východočeši přeci jen dočkali vyrovnání, když se k centru Hrušky dostal David Jurčenko, jenž ve skluzu nasměroval míč pod padajícím Lichtenbergem do sítě. Východočeši tak srovnali na 1:1, jenže nerozhodný výsledek nevydržel ani tři minuty.

Již v 73. minutě si totiž hosté připravili rychlou odpověď a díky přesnému zásahu Adina Jacoboviciho šli opět do jednogólového vedení. V závěru utkání se Votroci snažili o srovnání, Rada posílal do vápna Severočechů jeden centr za druhým, jenže hradeckým fotbalistům se další gól zapsat nepovedlo. Mostu tak podlehli 1:2.

Hodnocení Adriána Rolka

„Zápas byl tentokrát hodně rozkouskovaný, bylo v něm k vidění hodně vzdušných soubojů. Příliš pohledného fotbalu jsme si tentokrát neužili, protože hru doprovázelo velké množství nedovolených zákroků, které bránily plynulosti hry. O fotbale to tak příliš nebylo. Soupeř dal dva góly, my jen jeden, což rozhodlo o výsledku.“