Remízu s Bahrajnem zařídil Jirka Miker

8. 7. 2018   |   FC Hradec Králové
Již šesté utkání v letní přípravě čekalo na fotbalisty Hradce Králové, tentokrát v Opatovicích byla atraktivním soupeřem reprezentace Bahrajnu. Výběr kouče Miroslava Soukupa se v prvním poločase ujal vedení, když pokutový kop proměnil Jamal Rashid. Následně otěže utkání převzali Votroci, vytvořili si velký tlak a po zásluze vyrovnali. Trefil se Jiří Miker.
přát., neděle 8. 7. 2018, 17:00

Bahrajn

1:1
0:1

Branky: 83. Jiří Miker - 3. Jamal Rashid z PK. Rozhodčí: Orel – Melichar, Vít. ŽK: 88. Ottmar - 70. Abdo, 75. Jumaah, 88. Mossa. Počet diváků: 340.

FC Hradec Králové: Ottmar – Čech (46. Finěk), Kvída (46. Plašil), Martinec, Urma (46. Trávníček) – Janoušek, Jukl (46. Martan) – Gilian (46. Zorvan), Černý (46. Miker), Vlkanova – Wesley.
Bahrajn: Ashraf – Sankus, Abu Bakr, Bughamar, Jumaah, Haram, Sahwan, Madan, Jamal, Dhia, Jabar. Střídali: Yusuf, Redha, Kumeil, Ahmed, Jassim, Abdo, Ahmad Mossa.

Úspěšnější vstup do utkání předvedl protivník z Perského zálivu. Již ve 3. minutě sudí Orel nařídil pokutový kop po zásahu Urmy. Exekuce se ujal devětadvacetiletý Jamal Rashid, který zkušeně proměnil, Radim Ottmar neměl žádnou šanci, 0:1.

Hradečtí chtěli na brzký gól bleskurychle reagovat, ale hlavičku Kvídy zneškodnil gólman Ashraf. Pak před pokutovým územím vypálil pohotově Robert Jukl, kulatý nesmysl orazítkoval tyčku hostující branky. Utkání mělo nadále slušné tempo a obě mužstva se snažila o pohledné fotbalové akce. Jako například po rohovém kopu Hradce, kdy se ke střele dostal Wesley Da Silva, bahrajnský brankář byl pozorný a míč s přehledem lapil.

V 31. minutě nebezpečně pálil opět aktivní Robert Jukl, bohužel těsně mimo. Do konce prvního poločasu ještě jednou Da Silva prověřil pozornost bahrajnského brankáře Ashrafa, avšak ten čisté konto udržel.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce již bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Hráčům Bahrajnu docházely síly a Votroci si vytvářeli místy až drtivý tlak. Velkou možnost na vyrovnání měl například Wesley Da Silva, gólman Bahrajnu musel čarovat. Nová posila Hradce se prezentovala velmi dobrým výkonem. Poté byl k vidění neuznaný gól Filipa Zorvana, ten navíc v 72. minutě roztleskal ochozy povedenou střelou zpoza vápna. Leč ta těsně minula pravý horní roh branky. Hned vzápětí napálil Vlkanova utěšenou ranou spojnici bahrajnské svatyně.

Očekávané vyrovnání přišlo v 83. minutě, hlavní zásluhu na tom měl Jiří Miker. Ten se dostal za obranu hostů, ačkoliv měl okolo sebe dotírající obránce, tak dokázal rozvlnit síť, 1:1. Tým Zdenka Frťaly mohl strhnout vedení na svou stranu, nejblíže k tomu měl Marek Plašil, jenž se ocitl zcela sám před brankou. Míč ovšem letěl nad. A když se neuchytil ani pokus Ladislava Martana, tak bylo jasné, že fotbalisté Hradce Králové se rozejdou s reprezentací Bahrajnu smírným výsledkem.