Proti béčku Sparty se prosadil Prekop a Vlkanova

16. 1. 2021   |   FC Hradec Králové
Ve druhém utkání zimní Tipsport ligy uhráli fotbalisté Hradce Králové remízu se Spartou B. Pražané šli do vedení po trefě Novotného. Obrat zařídily branky Erika Prekopa a Adama Vlkanovy v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky. Na konečných 2:2 pak v závěru stanovil sparťanský Sejk.
přát., sobota 16. 1. 2021, 10:30

AC Sparta Praha B

2:2
0:1

Branky: 52. Prekop, 56. Vlkanova – 27. Novotný, 82. Sejk. Rozhodčí: Lukáš Machač - Jan Hurych, Jan Váňa. ŽK: 79. Čech - 31. Novotný.

Ottmar – Čech, Kodeš, Král – Mahr, Samko (46. Doležal), Soukeník, Vlkanova (60. Kejř), Leibl (46. Novotný) – Baďura (32. Prekop), Zaradny (73. Záviška).

AC Sparta Praha B:

Kotek – Tvaroh, Jonáš, Červak, Okeke, Hucek, Konopásek, Vácha, Ambler, Sejk, Novotný. Náhradníci: Benada – Szewieczek, Dudl, Pudhorocký, Turyna.

V úvodu sobotního duelu se obě mužstva dostala hned několikrát do střeleckého zakončení. Na straně Votroků to zkusil například Rostislav Baďura nebo Honza Mahr, chyběla jim větší přesnost. Pražané zahrozili především po ráně Hucka. Ačkoliv byl Hradec o něco aktivnějším týmem, především díky sérii rohových kopů, tak do vedení šli ve 27. minutě hráči sparťanského béčka. Vácha pronikl do pokutového území, ideálně našel Novotného, jenž se prosadil střelou z první, 0:1.

Brankář Radim Ottmar musel být pozorný i po dalším zakončení Novotného, tentokrát hlavičkoval k tyči, kde Radim pohotově zasáhl. Pak si za obranu naběhl Konrad Zaradny, ale zpracování nebylo ideální. Dobrou možnost k vyrovnání měl také Adam Vlkanova, jeho pumelici vychytal brankář Kotek. Vzhledem k arktickému počasí se hrál velmi kvalitní fotbal, který pokračoval i ve druhém dějství.

Začátek druhé půle vyšel Hradci Králové skvěle. Nejprve v 52. minutě na levé straně zabojoval Zaradny, poslal míč do pokutového území, kde si ho zpracoval střídající Erik Prekop a ranou o tyč zařídil vyrovnání, 1:1. O čtyři minuty později již svěřenci kouče Zdenka Frťaly vedli. Opět to byl Zaradny, jenž se protlačil do pokutového území, k jeho sražené střele se dostal Adam Vlkanova a uklidil do prázdné brány, 2:1.

Brankář Kotek musel být připraven při dalším pokusu testovaného Zaradnyho, jenž to tentokrát zkusil z velkého úhlu. V 82. minutě se fotbalistům sparťanské rezervy podařilo srovnat. Okeke vrátil míč hlavou pod sebe na Sejka, který nekompromisní pumelicí propálil Radima Ottmara, 2:2. V závěru měli Votroci ještě několik standardních situací, ale k brankovému ohrožení již nedošlo.