Proti Vlašimi za tři body!

2. 9. 2018   |   FC Hradec Králové
Do vedení šli na začátku druhého poločasu hosté, když se z ojedinělé akce prosadil Fotr. Votroci se však zaskočit nenechali, vyrovnání zajistil premiérovým gólem Fahrudin Ďurděvič. O pár okamžiků zařídil bleskový obrat Filip Zorvan, který byl pouhé čtyři minuty na hřišti. Definitivní pojistku pak přidal v 77. minutě z pokutového kopu Adam Vlkanova.
7. kolo, neděle 2. 9. 2018, 15:00

FC Sellier&Bellot Vlašim

3:1
0:0

Branky: 56. Ďurděvić, 60. Zorvan, 77. Vlkanova z PK - 47. Fotr. Rozhodčí: Klíma – Petřík, Dressler. ŽK: 13. Kropáček, 27. Urma, 45. Martinec, 45+1. Martan, 73. Jukl – 36. Piško, 54. Fotr. Počet diváků: 846.

FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, Martan (56. Zorvan) – M. Černý, Vlkanova, Ďurděvić (89. Hynek) – Kropáček (26. Matoušek).
FC Sellier&Bellot Vlašim: P. Le Giang – Plechatý (62. Plachý), Piško, J. Štochl, M. Kadlec – Fortelný (79. Dao), Mizerák, Mareček, Ivanko-Macej (67. Selemani) – Fotr, Hadaščok.

Úvod nedělního střetnutí 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY byl z obou stran opatrný. První vážnější situaci si Votroci vypracovali v 21. minutě, kdy se na pravé straně prosadil aktivní Adam Vlkanova. Jeho střílený centr měl slušné parametry, obrana hostů se štěstím odvrátila. Hradečtí nadále drželi míč na svých kopačkách, ale střeleckých zakončení bylo k vidění poskrovnu.

Hosté o sobě dali nejvíce vědět v závěru prvního dějství, kdy Mareček našel ideálně na zadní tyči Fortelného, který dopravil míč do sítě. Avšak radost Vlašimi okamžitě uťal asistent rozhodčího, jenž signalizoval ofsajd. Co se svěřencům kouče Petra Havlíčka nepovedlo na sklonku půle první, tak napravili na počátku poločasu druhého. První větší příležitost utkání přetavili ve vedoucí branku. Oskar Fotr se dostal za obranu Hradce a chladnokrevně prostřelil Radima Ottmara, 0:1.

Hradečtí se ovšem nevzdali a dál příkladně bojovali. Za což přišla v 56. minutě zasloužená odměna. Skvělý kousek předvedl Fahrudin Ďurděvič, když se nejprve zbavil dvou protihráčů a následně vypálil nechytatelně levačkou, 1:1. A to nebylo vše. O pouhé čtyři minuty později se blýskl i střídající Filip Zorvan. Jeho pumelice k levé tyči byla nad síly gólmana Patrika Lé Gianga. Krásný fotbalový moment, 2:1.

Středočeši se dlouho nemohli dostat na útočnou polovinu, obrana Hradce Králové fungovala v této části hry na jedničku. Nejaktivnější hráč na hřišti Adam Vlkanova se v 77. minutě probojoval do vápna, kde byl nedovoleně zastaven. Sudí Klíma neváhal ani minutu a nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil sám faulovaný a s velkým klidem poslal Hradec do dvoubrankového vedení, 3:1.

Závěr utkání si Votroci s přehledem hlídali. K vidění byla ještě hlavička Ďurděviče, ale mířila mimo tři tyče. Krásnou kombinační akci pak mohl zakončit Adam Vlkanova, ale hledal ještě lépe postavené spoluhráče, což si obrana Vlašimi již pohlídala. A když se ze strany neprosadil unikající Tomáš Hynek, tak bylo jasné, že na Malšovickém stadionu se stav již měnit nebude. Domácí fanoušci si tak zase mohli užít zaslouženou radost z vítězství. Fotbalisté Hradce Králové si připisují důležité tři body a v tabulce se posouvají na čtvrté místo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.