Proti Bohemians se Votroci střelecky neprosadili

13. 11. 2020   |   FC Hradec Králové
Reprezentační pauzu vyplnili fotbalisté Hradce Králové přípravným duelem s Bohemians Praha 1905. Aktuálně dvanáctý celek FORTUNA:LIGY si po ojedinělých šancí připsal dva zásahy. V první půli pálil přesně Pulkrab, ve druhém dějství pak zakončil samostatný únik Vodháněl. Hradečtí si vypracovali celou řadu slibných příležitostí, avšak chyběla větší přesnost a klid v koncovce.
přát., pátek 13. 11. 2020, 11:00

Bohemians Praha 1905

0:2
0:1

Branky: 34. Pulkrab, 54. Vodháněl. ŽK: 59. Kateřiňák.

Ottmar (62. Mach) – Mejdr (62. Procházka), Donát, Král, Urma (62. Leibl) – Čech, Kateřiňák (62. Novotný), Kodeš – Záviška (62. Samko), Dvořák (62. Šípek), Vlkanova (62. Prekop).

Bohemians Praha 1905:

Bačkovský (46. Kouba) - Bederka, Krch (62. Osmančík), Hůlka - Hronek, Levin (46. Vacek), Jindřišek (62. Novák), Květ (62. Hašek), Vondra - Vodháněl (62. Keita), Pulkrab (46. Nečas).

Hned v úvodu po akci Mejdra s Dvořákem přenesl Petr Kodeš hru do vápna, kde z úhlu prudce pálil Jirka Kateřiňák, trefil boční síť hostující branky. Za pár okamžiků to byl opět pětadvacetiletý Kateřiňák, jenž tentokrát střílel z halfvoleje po akci Závišky. Avšak brankář Bačkovský byl pozorný a míč chytil.

Ve 23. minutě se Adam Vlkanova dostal z levé strany do vápna a z úhlu zkusil své štěstí. Hostující Bačkovský nadvakrát zastavil před dobíhajícím Záviškou.

Pražané si připsali úvodní branku utkání ve 34. minutě, kdy Vodháněl sklepl balon na Pulkraba, který přesnou střelou na vzdálenější tyči propálil Radima Ottmara, 0:1. Fotbalisté Bohemians vstoupili gólově i do druhého poločasu. V 54. minutě našel Vacek dalekonosnou přihrávkou nabíhajícího Nečase, jenž se řítil sám na Ottmara. Svůj únik zakončil ještě nahrávkou na volného Vodháněla, před kterým již byla prázdná branka, 0:2.

Votroci mohli reagovat vzápětí. Pavel Dvořák vybídl Závišku, ovšem jeho pokus z dobré pozice srazila hostující obrana na rohový kop. V 68. minutě Denny Samko pěkně pronikl do vápna a nacentroval na nebezpečně hlavičkujícího Procházku. Střídající brankář Kouba pohotově zneškodnil.

Poté po menším závaru přiťukl Král na Erika Prekopa, ten poslal míč nad břevno. V 83. minutě se na levém křídle dokázal skvěle uvolnit aktivní Prekop a následným centrem našel zcela osamoceného Procházku. Jeho hlavička z bezprostřední blízkosti mířila bohužel nad. Závěr pátečního přátelského utkání si již hosté z Vršovic zkušeně pohlídali a na konečném stavu 0:2 se již nic nezměnilo.